خانه » بورس،ارز، سکه » کاهش حباب سکه به ۹۰ هزار تومان بعد از برگزاری حراج سکه
کاهش حباب سکه به 90 هزار تومان بعد از برگزاری حراج سکه
کاهش حباب سکه به ۹۰ هزار تومان بعد از برگزاری حراج سکه

کاهش حباب سکه به ۹۰ هزار تومان بعد از برگزاری حراج سکه

بنا بر اظهارات مدیرعامل بانک کارگشایی، در مدت گذشته در جریان تحولات بازار و همچنین برگزاری حراجی، حباب سکه  ۲۱۰ هزار تومانی قیمت آن به ۹۰ هزار تومان رسیده است.

از چندی پیش با رکوردشکنی‌هایی که قیمت سکه به همراه داشت و از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم برای هر قطعه تمام عبور کرد، بانک مرکزی حراجی سکه را از کانال بانک کارگشایی در دستور کار قرار داد. بر این اساس در مدت اخیر ۱۱ حراجی سکه برگزار شد و همچنان هم ادامه دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در حالی در روزهای قبل از برگزاری اولین حراجی سکه، پیش‌بینی حدود ۲۰۰ هزار تومان حباب در قیمت سکه وجود داشت که اکنون مدیرعامل بانک کارگشایی اعلام می‌کند، این حباب تا ۱۲۰ هزار تومان از بین رفته از حدود ۲۱۰ هزار تومان تنها ۹۰ هزار تومان باقی مانده است. بر اساس توضیحاتی که سلیمانی ارائه کرده، طی این چند مرحله حدود ۶۲ هزار و ۵۷۰ قطعه سکه تمام بهار و نیم‌ در این حراجی‌ها فروش رفته که ۳۳ هزار و ۳۴۰ قطعه مربوط به تمام بهار و ۲۹ هزار و ۲۳۰ قطعه به نیم‌بها اختصاص دارد.

کاهش حباب سکه

گرچه در ابتدای شروع حراجی در هفته‌های اخیر قیمت سکه حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و اکنون نیز به یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان کاهش یافته ولی با خالی شدن حباب حدود ۱۲۰ هزار تومانی همراه بوده است. دلیل اینکه قیمت همچنان بالا مانده به این برمی‌گردد که قیمت دلار با افزایش همراه شد و در بازارهای جهانی طلا به سمت گرانی حرکت کرد. بنابراین به گفته سلیمانی اگر قیمت دلار در ایران و طلا در بازارهای جهانی با افزایش همراه نبود، به طور حتم با توجه به تاثیرگذاری که این دو مورد در افزایش قیمت سکه در بازار داشتند، تاکنون قیمت‌ها متعادل‌تر شده بود.

مدیرعامل بانک کارگشایی اعلام کرد که حراجی سکه همچنان ادامه خواهد داشت تا زمانی که حباب تخلیه و قیمت‌ها واقعی‌تر شود. این حراجی در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در بانک کارگشایی با اعلام قیمت پایه از سوی بانک مرکزی در ساعت ۱۴ آغاز می‌شود. در نهایت خریداران باید علاوه بر قیمت خرید ۹ درصد مالیات بر قیمت ارزش افزوده نیز اضافه کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت طلا و سکه از هفته گذشته به دنبال نوسانات نرخ ارز

افزایش قیمت طلا و سکه از هفته گذشته به دنبال نوسانات نرخ ارز

کشتی آرای عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران نوسانات نرخ ارز را عامل اصلی افزایش ...