خانه » عمومی اقتصاد » وقتی قیمت سوخت گران می شود تورم روانی و یکی تورم واقعی در پی دارد
وقتی قیمت سوخت گران می شود تورم روانی و یکی تورم واقعی در پی دارد
وقتی قیمت سوخت گران می شود تورم روانی و یکی تورم واقعی در پی دارد

وقتی قیمت سوخت گران می شود تورم روانی و یکی تورم واقعی در پی دارد

بنا بر اظهارات مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، وقتی قیمت سوخت گران می شود دو نوع تأثیر تورمی در پی دارد، یکی تورم روانی و یکی تورم واقعی است.

علیرضا صادق آبادی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در نشستی خبری بیان داشت: متوسط واردات بنزین در ٨ ماهه ابتدایی امسال روزانه ١٣ میلیون لیتر بوده است که در دو ماه اخیر واردات بنزین، بیشتر صرف افزایش حجم ذخایر استراتژیک شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، وی افزون کرد: به دنبال افزایش ذخایر استراتژیک بنزین هستیم چرا که پیش بینی می کنیم در ۱۵ روز پایانی امسال و ۱۵ روز ابتدایی سال آینده، مصرف بنزین به روزانه ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون لیتر برسد.

اثرات افزایش قیمت سوخت

معاون وزیر نفت با بیان اینکهدر ۶ ماهه ابتدایی سال جاری به طور متوسط روزانه ۸۱٫۶ میلیون لیتر بنزین مصرف شده است، ادامه داد: متوسط مصرف بنزین در آذرماه به ۷۵ میلیون لیتر در روز رسیده در حالی که میزان تولید در نهمین ماه سال به طور متوسط روزانه ۷۳ میلیون لیتر بوده است. صادق آبادی تصریح کرد: زمانی واردات بنزین به معنای واقعی قطع می شود که ما به صادر کننده بنزین تبدیل شده باشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ظرفیت تولید روزانه ۴۱ میلیون لیتر بنزین یورو۴ و تولید ۳۲ میلیون لیتر نفت‌گاز وجود دارد، گفت: مشکلات آلودگی کلان شهرها را فقط با توزیع بنزین یورو ۴ یا نفت‌گاز نمی توان حل کرد، بلکه باید راهکار جامعی برای رفع آلودگی هوا اندیشید.

وی افزود: زمانی توزیع بنزین یورو ۴ نتیجه بخش خواهد بود که خودروهای تولیدی ما نیز موتوری با استانداردهای یورو ۴ داشته باشند؛ موتور خودرویی که بنزین یورو ۴ مصرف می کند هم باید قابلیت مصرف بنزین یورو ۴ را داشته باشد و باید خودروهایمان برای یورو ۴ طراحی شوند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*