خانه » بازرگانی » صدور مجوز ورود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به کشور توسط ستاد تنظیم بازار
صدور مجوز ورود 20 هزار تن تخم مرغ به کشور توسط ستاد تنظیم بازار
صدور مجوز ورود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به کشور توسط ستاد تنظیم بازار

صدور مجوز ورود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به کشور توسط ستاد تنظیم بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار با اعلام اینکه مجوز ورود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به کشور صادر شده است، اظهار داشت: مجوز اولیه برای واردات تخم‌مرغ به کشور صادر شده است و مباشر اتحادیه مرکزی مرغداران تخم‌گذاران اقدامات اولیه برای واردات این محصول را انجام می‌دهد.

شیوع آنفلوانزا و حذف بسیاری از گله‌های مولد حدود ۱۲ میلیون قطعه طیور تخم‌گذار را حذف کرد که روی تولید و عرضه این محصول اثرگذار بودند و باعث کمبود مرغ و تخم‌مرغ شد.

امکان واردات از هر کشوری که با پروتکل‌های وارداتی ایران انطباق داشته باشند وجود دارد و منحصر به یک کشور خاص نیست بلکه تنها کشور صادرکننده به ایران باید بهداشت لازم را داشته باشد و استانداردهای مطابق با استانداردهای ما ارائه دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از شاتا، محسن بهرامی ارض اقدس با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای حل مشکل کمبود مرغ و تخم‌مرغ در کشور، اظهار داشت: شیوع آنفلوانزای مرغی باعث شد تا با وجود ممنوعیت صادرات و همه اقداماتی که دراین زمینه انجام گرفت، شاهد کاهش عرضه مرغ و تخم مرغ باشیم.

واردات تخم مرغ برای تنظیم بازار

وی با اعلام اینکه مجوز ورود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به کشور صادر شده است، افزون کرد: بخشی از این میزان ثبت سفارش شده و بخشی دیگر وارد شده است و با واردات این میزان، کمبود تخم مرغ در کشور جبران می شود.

بهرامی ارض اقدس ادامه داد: پرداخت خسارت به مرغداران و جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری از اقداماتی بوده که دراین خصوص انجام گرفته است.

دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان گفت: با ورود تخم مرغ های وارداتی و توزیع آن به قیمت مصوب، کسری تخم مرغ جبران و قیمت ها کاهش پیدا می کند.در مقطع فعلی، صادرات تخم مرغ از کشورمان وجود داشت اما در شرایط فعلی و برای کنترل قیمت‌ها در بازار صادرات تخم مرغ متوقف شد. سازمان حمایت برای تنظیم بازار این محصول موضوعاتی را مطرح کرده است تا برای تامین جامعه مشکل ایجاد نشود.

بر این اساس مجوزهایی برای مرغداران صادر شد تا آنها بتوانند طول دوره تخم‌ریزی را طولانی‌تر کند، در استانهای پاک افزایش جوجه‌ریزی بوده و واردات جوجه یک روزه تخم‌گذار برای جبران کمبود در بازار در دستور کار قرا گرفته است تا مشکلات کمبود عرضه و افزایش قیمت‌ها برطرف شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*