خانه » اخبار جهان » شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال ۲۰۲۰
شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال 2020
شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال ۲۰۲۰

شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال ۲۰۲۰

مدیرعامل شرکت خط لوله ترنس آدریاتیک (تاپ) اعلام کرد با وجود اعتراض‌های مردم ایتالیا، این خط لوله از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا را آغاز می‌کند.

پایگاه خبری صدای آلمان (دویچه وله) خط لوله انتقال گاز ‘ترانس آدریاتیک’ را که سال ۲۰۲۵ افتتاح خواهد شد، مسیر مطمئنی برای تامین گاز اروپا دانست و در عین حال تاکید کرد که این خط لوله رقیب طرح روسی ‘مسیر جنوب’ نخواهد بود. خط لوله مذکور موسوم به ‘TAP ‘، گاز طبیعی تولیدی میدان گازی فراساحلی در جمهوری آذربایجان را از طریق گرجستان، ترکیه، شمال یونان و آلبانی به جنوب ایتالیا منتقل و آن را به شبکه گاز اروپا تزریق خواهد کرد.

صادرات گاز جمهوری آذربایجان

رئیس شرکت خط لوله ترنس آدریاتیک اعلام کرد این خط لوله می‌تواند از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی گاز جمهوری آذربایجان را به جنوب ایتالیا برساند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، والتر پیرائر، مدیرعامل شرکت خط لوله ترنس آدریاتیک (تاپ) اعلام کرد با وجود اعتراض‌های مردم ایتالیا، این خط لوله از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا را آغاز می‌کند.

وی گفت: ما طبق برنامه گاز را در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ عرضه خواهیم کرد. خط لوله ترنس آدریاتیک که بخش نهایی خط لوله کریدور گاز جنوب به شمار می‌آید، قرار است گاز تولیدی در میدان شاهد نیز ۲ جمهوری آذربایجان را به بندر سن‌فوکا در منطقه آپولیا در جنوب ایتالیا منتقل کند.

هزینه ساخت خط لوله کریدور گاز جنوب حدود ۴۰ میلیارد دلار و هزینه ساخت خط لوله ترنس آدریاتیک حدود پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است.

فرماندار منطقه آپولیا اقدام حقوقی ضد خط لوله ترنس آدریاتیک را آغاز کرده و موجب خشم مسئولان دولتی ایتالیا شده است که این خط لوله را اولویتی راهبردی برای تبدیل این کشور به مرکز گازی جنوب اروپا در نظر می‌گیرند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

شرکت‌های نفتی روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهوری کشور خود به تهران، دور تازه مذاکرات را ...