خانه » بازرگانی » تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش قیمت بنزین با لحاظ تاثیرات روانی
تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش قیمت بنزین با لحاظ تاثیرات روانی
تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش قیمت بنزین با لحاظ تاثیرات روانی

تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش قیمت بنزین با لحاظ تاثیرات روانی

طبق اظهارات سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس با لحاظ تاثیرات محاسباتی و روانی رشد قیمت بنزین در بازار، در این خصوص تصمیم می‌گیرند.

محمد مهدی مفتح درباره افزایش قیمت حامل های انرژی لایحه بودجه سال ۹۷ بیان داشت: افزایش قیمت بنزین علاوه بر اینکه تاثیرات محاسباتی در رشد سطح عمومی قیمت کالاها دارد، بر اساس تجربه سنوات گذشته، تاثیرات روانی نیز روی گرانی نرخ کالاها و خدمات دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خانه ملت، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزون کرد: درباره افزایش قیمت حامل های انرژی و متناسب شدن نرخ ها با قیمت فوب خلیج فارس، باید توجه داشت این موضوع به نرخ ارز در کشور نیز ارتباط دارد؛ چرا که قیمت ارز روند افزایشی را طی کرده و به طور مثال شاید قیمت دلاری بنزین در سطح بین المللی خیلی نوسان نداشته است.

تصمیم نمایندگان مجلس برای بنزین

وی  تصریح کرد:با توجه به اینکه ارزش ریال در سال های گذشته در حال تضعیف بوده؛ بنابراین باید این موضوع را در متناسب شدن قیمت حامل های انرژی با نرخ فوب خلیج فارس لحاظ کرد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس به تاثیرات محاسباتی و روانی رشد قیمت بنزین در بازار توجه دارند؛ بنابراین در نهایت، تصمیم به نحوی اتخاذ خواهد شد که نگرانی برای مردم نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر اساس ضوابط، دولت و بانک مرکزی موظف هستند که قیمت دلار را به همان اندازه که به فروش می رسانند، در دفاتر ثبت کنند؛ بنابراین از بابت اینکه امکان دارد قیمت تعیین شده برای دلار در بودجه در زمان تصویب، با قیمت بازار فرق داشته باشد، خسارتی متوجه بودجه نمی شود و اگر درآمدی از این موضوع حاصل شود، می تواند جایگزین درآمدهای تحقق نیافته دولت شد.

کد تخفیف