خانه » بازرگانی » هیچگونه تغییری در قیمت حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست
هیچگونه تغییری در قیمت حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست
هیچگونه تغییری در قیمت حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست

هیچگونه تغییری در قیمت حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست

نظر به پیامدهای تورمی تغییر در قیمت حامل های انرژی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: هیچگونه تغییری در قیمت حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی افزون کرد: ما باید بررسی کنیم قیمت هر یک از حامل‌های انرژی به چه نحو است و کشش قیمتی هر کدام را محاسبه کنیم و بعد میزان مصرف و اطلاعات مربوط به آن استخراج شود. نکته بعدی این است که این منابع می‌خواهد کجا برود؟

اگر می‌خواهیم با تغییرات قیمت موافقت کنیم حتی در صورتی که این تغییرات جزئی باشد مهم این است که در کجا قرار است هزینه شود. اگر می‌خواهد صرف هزینه‌های جاری دولت شود صددرصد با آن مخالفیم. ما باید این منابع را به سمت اشتغال و تولید که اولویت ماست ببریم.

تغییر در قیمت حامل‌های انرژی

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه هیچگونه تغییر قیمتی در حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست، گفت: آنچه در لایحه بودجه به عنوان پیشنهاد دولت آمده را با دو شرط بررسی می‌کنیم؛ یکی اینکه تغییرات قیمت سبب شوک قیمتی در اقتصاد نشود و قدرت خرید مردم را تضعیف نکند و دیگر اینکه آثار ناشی از این منابع در کجا می‌خواهد مصرف شود؟ اگر می‌خواهد به حوزه تولید و اشتغال برود نگاه ما مثبت است وگرنه از اساس با آن مخالف هستیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس موافق حذف یارانه‌ پردرآمدهاست و دولت باید کسانی که یارانه تاثیری در درآمدشان ندارد را شناسایی کند، گفت: ما صددرصد با حذف یارانه این افراد موافقیم. البته نکته مهم این است که منابع حاصل از حذف دهک‌های بالا قاعدتا باید برای تولید و اشتغال هزینه شود و شناسایی این افراد نیز به عهده دولت خواهد بود.

پورابراهیمی ادامه داد: دولت از قانون هدفمندی عدول کرده و در لایحه بودجه ۹۷، قانون هدفمندی کاملا نقض شده است. تشکیل صندوق رفاه و حذف سازمان هدفمندی و عدم اختصاص منابع به حوزه اشتغال و تولید و بودجه عمرانی که در قانون تصریح شده، خلاف قانون اساسی است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جنگ لفظی بین محمود احمدی‌نژاد و سازمان خصوصی سازی

جنگ لفظی بین محمود احمدی‌نژاد و سازمان خصوصی سازی کشور

اظهارات محمود احمدی‌نژاد : ما شرطی نذاشتیم که اگه سود حاصل بعد ١٠ سال نتوانست ...