خانه » بازرگانی » کاهش حجم معاملات نقدی در بازار ارزی کشور و کاهش رشد قیمت دلار
کاهش حجم معاملات نقدی در بازار ارزی کشور و کاهش رشد قیمت دلار
کاهش حجم معاملات نقدی در بازار ارزی کشور و کاهش رشد قیمت دلار

کاهش حجم معاملات نقدی در بازار ارزی کشور و کاهش رشد قیمت دلار

با کاهش حجم معاملات نقدی در روز گذشته، دلار بسیار کاهش یافت و اولین نوسان تک رقمی از چهارشنبه گذشته به ثبت رسید.روز دوشنبه شاخص ارزی با یک تومان افزایش به بهای ۴ هزار و ۱۸۱ تومان رسید.

به اعتقاد فعالان، کاهش حجم معاملات بازار نقدی، عامل اصلی زمینه ساز کاهش نوسانات دلار بود. به گفته بخشی از بازیگران باتجربه بازار، تا ساعت یک بعدازظهر حجم معاملات نقدی در بازار حدود ۳۰۰ هزار دلار بود که بسیار کمتر از روزهای پیش بود.

به باور وی، معامله گران نقدی در ساعات ابتدایی روز دوشنبه تمایل چندانی به خرید یا فروش ارز نداشتند و ترجیح دادند به طور موقت از بازار خارج شوند. این تصمیم بیشتر ناشی از سردرگمی معامله گران در مورد آینده قیمت دلار بود.

کاهش حجم معاملات نقدی در بازار ارز

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، عده‌ای تصور می‌کردند دلار به کف قیمتی نزدیک شده است، این در حالی بود که دسته‌ای از احتمال کاهش بیشتر قیمت در روزهای ماه سخن می گفتند. با این حال، از آنجا که هر دو گروه اطمینان چندانی به روند آینده نداشتند، ترجیح دادند تا مشخص شدن نشانه های مشهودتر معامله چندانی نکنند. در واقع روز دوشنبه معاملات ارزی در تعلیق بود و کمتر کسی تمایلی به خرید یا فروش دلار داشت.

برخلاف رشد جزئی دلار، روز دوشنبه سکه تمام بهار آزادی کاهش قیمت را تجربه کرد و با هزار تومان افت روی قیمت یک میلیون و ۳۸۸ هزار تومان قرار گرفت.

به گفته فعالان، علت اصلی افت بهای سکه را می توان ناشی از ادامه حراج بانک کارگشایی دانست؛ روز گذشته دهمین حراج سکه برگزار شد. در این میان، رئیس بانک کارگشایی نیز از خلوت شدن تالار در این حراج خبر داد و گفت: در ۹ حراج قبلی حدود ۳۹ هزار سکه تمام و نیم بهار آزادی به فروش رسید.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نوسان نرخ ارز مانع پیش بینی درست از وضعیت آینده و مشکلات تجارت خارجی

نوسان نرخ ارز مانع پیش بینی درست از وضعیت آینده و مشکلات تجارت خارجی

به اعتقاد رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران، نوسان نرخ ارز به صادرات کمک نمی‌کند، ...