خانه » اخبار جهان » رشد آمار میزان تولیدات صنعتی جهان در سومین فصل سال ۲۰۱۷
رشد آمار میزان تولیدات صنعتی جهان در سومین فصل سال ۲۰۱۷
رشد آمار میزان تولیدات صنعتی جهان در سومین فصل سال ۲۰۱۷

رشد آمار میزان تولیدات صنعتی جهان در سومین فصل سال ۲۰۱۷

بنا بر آخرین آمار تولیدات صنعتی جهان در سومین فصل سال ۲۰۱۷ از رشد ۵/ ۴ درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد؛ این میزان رشد بالاتر از متوسط رشد تولید در سال ۲۰۱۶ (۱/ ۲ درصد) است. این آمار نشان‌دهنده تداوم شتاب رشد ارزش افزوده تولیدات صنعتی در جهان است.

طبق کارنامه صنعتی جهان در مدت زمان مذکور رشد تولیدات صنعتی در کشورهای در حال توسعه و نوظهور بالاتر از اقتصادهای توسعه بوده است. بر اساس آمار اعلام شده از سوی یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) که معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران منتشر کرده، در سومین فصل سال ۲۰۱۷، تولیدات صنعتی در کشورهای در حال توسعه و نوظهور نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد معادل ۲/ ۶ درصدی داشته و رشد تولیدات صنعتی در اقتصادهای توسعه یافته نیز معادل ۱/ ۳ درصد بوده است.

براساس ارزیابی‌های صورت گرفته از سهم کشورها از ارزش افزوده تولیدات صنعتی جهان، در دوره زمانی مورد بررسی کشورهای صنعتی توسعه یافته حدود ۶۳ درصد و کشورهای در حال توسعه و نوظهور صنعتی نیز تقریبا ۳۷ درصد از ارزش افزوده تولیدات صنعتی جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، از سوی دیگر، ارزیابی‌های صورت گرفته نشان دهنده آن است که در میان کشورهای در حال توسعه و نوظهور صنعتی، کشور چین سهم ۱۹ درصدی از ارزش افزوده تولیدات صنعتی جهان را به خود اختصاص داده و سهم اقتصادهای نوظهور صنعتی نیز در مدت زمان مذکور ۱۶ درصد بوده است. اما سهم سایر کشورهای در حال توسعه نیز از ارزش افزوده تولیدات صنعتی جهان برابر با ۲ درصد ثبت شده است.

آمار میزان تولیدات صنعتی جهان

براساس گزارش منتشر شده، همچنین در سومین فصل سال ۲۰۱۷ تولید صنعتی جهان در تمامی گروه‌های صنعتی (۲۳ گروه) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ با رشد مثبت همراه بوده است و رشدی ۵/ ۴ درصدی داشته است.

گزارش منتشر شده بیانگر آن است که در مدت زمان مذکور و از میان تمام گروه‌های صنعتی ارزیابی شده گروه‌های کامپیوتر، محصولات الکترونیکی و نوری، ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات اصلی دارویی، تجهیزات الکتریکی و وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم تریلر بیشترین رشد تولید صنعتی در جهان را تجربه کرده‌اند.

براساس آمار اعلام شده در دوره زمانی مذکور بیشترین رشد تولید صنعتی جهان به گروه کامپیوتر، محصولات الکترونیکی و نوری با رشد ۳/ ۸ درصدی اختصاص داشته است و گروه ماشین‌آلات و تجهیزات نیز با رشد ۸ درصدی در جایگاه دوم قرار دارد.

رشد تولید محصولات اصلی دارویی نیز در این مدت برابر با ۷/ ۶ درصد بوده و گروه تجهیزات الکتریکی نیز رشد تولید ۱/ ۶ درصدی را در میان محصولات صنعتی ثبت کرده است. اما وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم تریلر نیز در این مدت رشد تولید ۹/ ۵ درصدی داشته‌اند.

اما در میان ۲۳ گروه صنعتی ارزیابی شده کمترین رشد نیز به صنعت چاپ و سایر تولیدات صنعتی اختصاص داشته است. در مدت زمان مذکور صنعت چاپ رشد معادل ۱/ ۱ درصدی را ثبت کرده و در سایر تولیدات صنعتی رشد یک درصدی ثبت شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*