خانه » بورس،ارز، سکه » راه اندازی سیستم دامنه نوسان پویا برای معاملات سهام شرکت ها
راه اندازی سیستم دامنه نوسان پویا برای معاملات سهام شرکت ها
راه اندازی سیستم دامنه نوسان پویا برای معاملات سهام شرکت ها

راه اندازی سیستم دامنه نوسان پویا برای معاملات سهام شرکت ها

بنا بر اظهارات رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، سیاست سازمان بورس راه اندازی سیستم دامنه نوسان پویا می باشد، چرا که در این سیستم حجم مبنا و دامنه نوسان نداریم بلکه دامنه نوسان طبق میزان معاملات صورت گرفته در نماد سهم تغییر خواهد کرد.

براساس قیمت پایانی روز گذشته، سهم های بورسی و فرابورسی مثبت و منفی ۵ درصد دامنه نوسان دارند .دامنه نوسان حق تقدم های بورسی ۱۰ درصد و حق تقدم های فرابورسی ۵ درصد می باشد. طبق آخرین مصوبه سازمان بورس دامنه نوسان دو سهم سمگا و بانک گردشگری با هماهنگی بازارگردان به ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، شاپور محمدی بیان داشت: در دنیا حجم مبنا نداریم و به همین علت یکی از خواسته های فعالان بازار برداشتن حجم مبنا است.

سیستم دامنه نوسان پویا برای بورس

وی افزود: سیاست سازمان بورس راه اندازی سیستم دامنه نوسان پویا است از این رو در این سیستم حجم مبنا و دامنه نوسان نداریم بلکه دامنه نوسان طبق میزان معاملات صورت گرفته تغییر خواهد کند.

رییس سازمان بورس در خصوص برنامه های این سازمان جهت افزایش بهره وری و رونق بورس انرژی نیز تصریح کرد: در صورت تصویب هیات دولت تا پایان امسال نفت خام را  وارد بورس انرژی خواهیم کرد؛ البته شرایط و ضوابط این لایحه  تدوین  و به هیات دولت تقدیم شده و منتظر انجام امور پایانی این بازگشایی هستیم.

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: سازمان بورس در تلاش است تا از ظرفیت گاز طبیعی نیز برای رونق بخشی بیشتر به معاملات بازار انرژی استفاده کند؛ در این زمینه نیز دستورالعمل هایی جهت ورود این محصول به بورس انرژی تدوین شده که مراحل پایانی بررسی کارشناسی را می گذراند.

محمدی با تاکید بر اینکه در خصوص  برق  نیز برنامه هایی جهت بهره برداری هرچه بیشتر از توان تولیدی در این حوزه در دستور کار است، خاطرنشان کرد: امیدواریم تاپایان سال جاری بتوانیم سطح معاملات برق در بورس انرژی را افزایش دهیم که همین موضوع محرک خوبی برای بورس انرژی خواهد بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صدور 46 حکم سلب صلاحیت در کمیته رسیدگی به تخلفات سازمان بورس

صدور ۴۶ حکم سلب صلاحیت در کمیته رسیدگی به تخلفات سازمان بورس

با متخلفین از قوانین و مقررات حاکم بر بازار سرمایه که موجب بر هم خوردن ...