خانه » سایر » همکاری بخش خصوصی با دستگاه های اجرائی و وزارت اطلاعات
همکاری بخش خصوصی با دستگاه های اجرائی و وزارت اطلاعات
همکاری بخش خصوصی با دستگاه های اجرائی و وزارت اطلاعات

همکاری بخش خصوصی با دستگاه های اجرائی و وزارت اطلاعات

مطابق اظهارات وزیر اطلاعات در اشاره به مواردی از همکاری بخش خصوصی با دستگاههای اجرائی و وزارت اطلاعات در پیگیری معضلات، امنیت سرمایه گذاری و ارتقای امنیت اداری در کشور مورد توجه است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام محمود علوی در آئین معارفه مدیرکل جدید اطلاعات مازندران در جلسه شورای اداری استان در ساری افزون کرد: باید با راهکارهای پیشگیرانه، از بروز تخلفات جلوگیری کرد.

وی امنیت موجود در کشور را مرهون تلاش و همدلی یکایک مسئولان بویژه شورای تامین دانست و بیان داشت: همه مسئولان به صورت همسو برای ارتقا استان و رضایت مردم و رهبر در تلاشند و امیدواریم خداوند در این مسیر ما را یاری کند.

وزیر اطلاعات افزود : از جامعه ای که دچار ناامنی و اختلالات اقتصادی باشد، انتظار فرهنگ عبودیت نمی توان داشت و در آن ایمان و دین گریزی شکل می گیرد و اگر بخواهیم فرهنگ عبودیت ارتقا یابد باید آرامش در جنبه های مختلف ارتقا یابد.

امنیت سرمایه گذاری با همکاری بخش خصوصی

عامل امنیت سرمایه گذاری بهطور قابـل ملاحظـه ای در رشد سرمایهگذاری و رشد و توسعه اقتصادی مؤثر است. از سوی دیگر، ضـرورت حـضور بخش غیر دولتی در عرصه اقتصادی کشور، پس از ابلاغ سیاسـتهـای اصـل ۴۴ قـانون اساسی، بیش از پیش نمایان شده است.

یکی از الزامـات مهـم بـرای تـشویق مـشارکت بخش غیر دولتی، فراهم کردن امنیت اقتصادی و به تبع آن امنیت سرمایهگذاری بـرای فعالان اقتصادی و جلب سرمایه از خارج و بهطور کلـی تغییـر شـیب سـرمایه بـه سـمت داخل است. دارنده سرمایه در هنگام اخذ تصمیم برای سرمایهگـذاری، بـه دو اطمینـان نیاز دارد.

نخست: اطمینان از سودآوری، دوم: اطمینان از عدم تعرض به سرمایه او. عـدم تمایل سرمایه گذار خارجی از سرمایه گذاری در ایران و سرمایه گذاری سرمایه گذار داخلی در فعالیتهای سوداگرانه غیرمولد زود بازده و یا خروج سرمایه از کـشور علامتـی اسـت که نشان دهنده نبود بستری امن و مناسب برای سرمایه گذاری میباشد. به عبارتی یکـی از مهمترین موانع شکلگیری سرمایه گذاری در کشور و بیثباتی آن، پـائین بـودن نـرخ سودآوری واقعی به دلیل بالابودن هزینه تولید است.

علوی اضافه کرد: شکوفایی اقتصادی نیز در گرو امنیت پایدار است و اگر امنیت و سلامت درجامعه وجود داشته باشد، شاهد ارتقا رشد اقتصادی خواهیم بود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه نباید برای امنیت اقتصادی بر فساد اقتصادی چشم پوشاند، افزود: جامعه باید از امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاری برخوردار باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مبارزه و حذف فساد اداری از سیاست‌های اصلی سازمان امور مالیاتی

مبارزه و حذف فساد اداری از سیاست‌های اصلی سازمان امور مالیاتی

محمدحسن بازیار صبح امروز در جلسه شورای اداری اداره کل امور مالیاتی استان کرمان به ...