خانه » اخبار جهان » تلاش فلز زرد برای خروج از محدوده خطر به بن‌بست خورده است
تلاش فلز زرد برای خروج از محدوده خطر به بن‌بست خورده است
تلاش فلز زرد برای خروج از محدوده خطر به بن‌بست خورده است

تلاش فلز زرد برای خروج از محدوده خطر به بن‌بست خورده است

با اینکه تلاش فلز زرد برای خروج از محدوده خطر تا عصر دیروز به بن‌بست خورده بود؛ اما برخی تحلیلگران، به وجود یک شانس افزایشی برای طلا اشاره می‌کنند.

این شانس طلا به نتیجه آخرین نشست کمیته بازار آزاد آمریکا در سال جاری میلادی و سیگنال تورمی فدرال رزرو وابسته است. نشست چهارشنبه شب این کمیته، نحوه برخورد سیاست‌گذاران پولی با سه مساله مهم را مشخص می‌کند.

تثبیت افزایش نرخ بهره هدف به ۵/۱ درصد و تایید آغاز تعدیل ترازنامه اوراق فدرال از ماه ژانویه سال آتی، دو مساله‌ای هستند که پیش از این قطعی شده‌ و هیچ یک به سود اونس طلا نخواهند بود.

حامیان طلا سومین مساله را مورد هدف قرار داده‌اند و نسبت به بازگشت معمای تورمی امیدوار هستند. این معما یا همان دیلمای تورمی، به دلیل همزمانی ضعف در رشد نرخ تورم و اعمال سیاست انقباضی به‌عنوان مهار‌کننده تورم، تشکیل شده است.

محدوده خطر برای قیمت طلا

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، در صورتی که سیاست‌گذاران نارسایی تورم به هدف فدرال‌رزرو را بروز دهند، طلا از محدوده خطر جدا خواهد شد و شاخص دلار تحت فشار قرار می‌گیرد.

اونس فلز زرد با افت ۴۵صدم درصدی که روز دوشنبه از خود نشان داد، فرضیه طلا در محدوده خطر را بیش از پیش تقویت کرد. بسیاری از تحلیلگران بازار فلزات گرانبها، اتمسفر سیاسی و اقتصادی حاکم بر بازارها را ضد طلا پیش‌بینی کرده بودند.

روند قیمتی فلز زرد در روز دوشنبه با معامله هر اونس به بهای ۱۲۴۸ دلار، آغاز شد و در ادامه با اینکه افزایشی‌ها سعی داشتند طلا را صعودی کنند؛ اما خواست این گروه محقق نشد و قیمت اونس سقوط کرد.

همزمان با بازگشایی بازار در بامداد دیروز، اونس طلا کمی تقویت شد، با این حال، افزایش قیمت به اندازه‌ای نبود که تضعیف دوشنبه جبران شود. در واقع، قیمت هر اونس طلا تا ساعت ۸ بعد از ظهر روز گذشته، نزدیک به ۱۲۳۷ دلار ثبت شد که از ابقای فشارها بر فلز زرد حکایت دارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز انتظار داشتند صعود قیمت طلا ...