خانه » سایر » اجرای اقتصاد مقاومتى باید محور اصلى سیاست کشور ما قرار بگیرد
اجرای اقتصاد مقاومتى باید محور اصلى سیاست کشور ما قرار بگیرد
اجرای اقتصاد مقاومتى باید محور اصلى سیاست کشور ما قرار بگیرد

اجرای اقتصاد مقاومتى باید محور اصلى سیاست کشور ما قرار بگیرد

حسین راغفر دبیر علمى همایش با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتى باید محور اصلى سیاست کشور قرار بگیرد خاطر نشان کرد: محور اساسى اقتصاد مقاومتى شناسایى کانون هاى آسیب پذیرى کشور و راه هاى مقابله با این آسیب ها است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، حسین راغفر تولید و بهره ورى را اصلى ترین کانونى که در اقتصاد ایران آسیب خورده دانست و گفت: در سه دهه اخیر تولید و بهره ورى دچار آسیب شده است و باید راه هاى بازسازى تولید را در کشور پیدا کرد.

وى همچنین در ادامه با اشاره به هزینه بالاى تولید در کشور تصریح کرد: تولید در کشور ما پر هزینه است و فعالیت هاى نامولد فعالیت هاى پر سودى است و باعث شده کارکرد بعضى نهاد ها مثل بانک با مشکل روبه رو شود زیرا منابع به سمت فعالیت هاى نامولد بیشتر سوق داشته است.

محور اصلى سیاست کشور باید اقتصاد مقاومتی باشد

راغفر در ادامه تغییر نگاه از نخبه گرایى به اقتصاد مردمى را پیش نیاز شکل گیرى اقتصاد مقاومتى در جامعه و اقتصاد دانست و توضیح داد: یکى از محورهاى اصلى اقتصاد مقاومتى تغییر نگاه مبتنى بر نخبه گرایى به اقتصاد مردمى است، اقتصادى که همه آحاد جامعه در آن حضور داشته باشند و تنها محدود به نخبگتن نباشد.

وى دهه ١٩٧٠ را زمان شکل گیرى بحران اقتصاد مقاومتى اعلام کرد و افزود: در اوایل سال ١٩٧٠ این بحران نمایان شد و در پایان این دهه زمینه هاى تغییر نگاه درباره این بحران شکل گرفت.

راغفر دبیر علمى این همایش در ادامه مطالب خود عنوان داشت: تغییر نگاه با تغییر ابزار هاى اقتصادى امکان پذیر مى شود و با نگاهى که موجب بروز مشکل در جامعه شده نمى توان به بهبود شرایط فکر کرد و این تغییر نگاه باید به سمت مردم باشد نه فقط نخبه گرایى.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*