خانه » بازرگانی » چند رایی و اداره قبیله ای کشور از بین بردن اصول وحدت فرماندهی
چند رایی و اداره قبیله ای کشور از بین بردن اصول وحدت فرماندهی
چند رایی و اداره قبیله ای کشور از بین بردن اصول وحدت فرماندهی

چند رایی و اداره قبیله ای کشور از بین بردن اصول وحدت فرماندهی

طی اظهاراتی رییس سازمان انرژی اتمی ایران بیان داشت: اداره کشور به شکل قبیله ای ناممکن است؛ اگر هر کس برای خود یک رای داشته باشد در اینصورت کشور دارای چند رایی خواهد شد که یکی از اصول مهم وحدت فرماندهی است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا،علی اکبر صالحی شامگاه دوشنبه در جشنواره ملی تولید کنندگان و مدیران جوان که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شده بود، افزون کرد: ۳۸ سال است که این گونه انتقادها وارد می شود و هنوز هم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه برای اداره امور باید دارای قوانین متقن، راهگشا و دارای انسجام باشیم، اضافه کرد: وقتی که حادثه ای رخ می دهد مردم شتابان برای کمک اقدام می کنند با وجود اینکه در چنین شرایطی نیاز به وحدت فرماندهی داریم اما می خواهیم قبیله ای عمل کنیم.

صالحی با یادآوری اینکه ۵۴ سال پیش به کشور ترکیه سفر کرده بود، گفت: در آن زمان ترکیه به هیچوجه مثل امروز نبود به طوری که حتی در آن دوران باور نمی کردم یک کشور باشد.

چند رایی مانع وحدت فرماندهی

وی با یادآوری دوران نخست وزیری تورگوت اوزال در کشور ترکیه گفت: یکی از اقدامات ارزشمند او بررسی وضع قوانین بود. رییس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: چرخ را که نباید از نو اختراع کرد و چه خوب است که ما از تجارب موفق دنیا یاد بگیریم که آنها چه مسیری را طی کردند.

صالحی ادامه داد: چرا باید راهی که کشورها رفتند و به نتایج خوبی هم رسیدند را نادیده بگیریم، اوزال در کل، قوانین ترکیه را بر اساس قوانین اروپا بازنگری کرد.

صالحی همچنین با اشاره به مقوله علم گفت: تا زمانی که علم را به عنوان مقوله هزینه بر بجای مولد نگاه کنیم مشکل خواهیم داشت. رئیس سازمان انرژی اتمی گفت:در بودجه ٩۷ معادل ۴٠٠ میلیون دلار برای سرمایه گذاری برای آزمایشگاه های کشور سرمایه گذاری می شود.

صالحی با بیان اینکه بدون علم نمی توان سرمایه گذاری کرد، گفت : تکنولوژی کوانتومی در چهار عرصه بشدت می تازد، اتحادیه اروپا در سال ٢٠١۵ نقشه راه تکنولوژی کوانتومی خود را تدوین کرد.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قطعنامه حمایت سازمل ملل از برجام یکی از بلندترین قطعنامه‌های سازمان ملل

قطعنامه حمایت سازمل ملل از برجام یکی از بلندترین قطعنامه‌های سازمان ملل

معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه کشورمان با اشاره به اینکه قطعنامه حمایت سازمل ...