خانه » بازرگانی » صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیست
صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیست
صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیست

صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیست

بنا بر اظهارات معاون اول رییس جمهوری، جمهوری اسلامی ایران رتبه اول ذخایر گاز دنیا را در احتیار دارد و صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور نیست و باید با ارزش افزوده و سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارز آوری تلاش کرد.

اسحاق جهانگیری در آیین شروع عملیات اجرایی پتروپالایش بختیاری مسجد سلیمان، صنعت پتروشمی را صنعت پیشتاز کشور بیان کرد و افزود: سالانه حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیارد دلار فرآورده های پتروشیمی از کشور صادر می شود که با ایجاد صنایع پایین دستی می توان ارزش واقعی صادرات کالاهای پتروشیمی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت: ما علاقه مند هستیم انرژی مورد نیاز کشورهای همسایه را به صورت امن تامین کنیم.

جهانگیری افزود: به لطف الهی و تلاش مجموعه خدمتگذاران هم اکنون جای جای کشور در حال کار، سرمایه گذاری و تحقق اقتصاد مقاومتی هستند. وی اظهار کرد: هم اکنون امید و تلاش در کشور شکل گرفته و هر کس امید مردم را نشانه رود راه صحیحی را در پیش نگرفته است.

صادرات مواد خام مانعی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

وی احداث مجتمع پتروشیمی در مسجد سلیمان را گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت های مهم این منطقه در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی ارزیابی کرد و گفت: باید از مجموعه سرمایه گذاران برای ساخت این مجتمع که در این منطقه محروم ورود کرده اند تقدیر کنند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به روند شتاب سرمایه گذاری صنعتی در منطقه مسجد سلیمان در بخش آلومینیوم و پتروشیمی و نفت و گاز گفت: در آینده این منطقه محروم یکی از قطب های مهم صنعتی کشور می شود.

بهره برداری از کارخانه آلومینیوم مسجد سلیمان، آغاز کار ساخت پروژه پترو پالایش مسجد سلیمان، بهره برداری از پروژه آبرسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان اندیکا، و شرکت در نشست اقتصاد مقاومتی خوزستان در اهواز از جمله برنامه های دومین و آخرین روز سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به خوزستان است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تصمیم ایران و ترکیه برای استفاده از پول ملی دو کشور در تجارت دو طرفه

تصمیم ایران و ترکیه برای استفاده از پول ملی دو کشور در تجارت دو طرفه

طبق اظهارات محمدحسین عادلی، تصمیم ایران و ترکیه برای استفاده از پول ملی دو کشور ...