خانه » سایر » ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال ۹۶
ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال 96
ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال ۹۶

ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال ۹۶

بنا بر اظهارات علی ربیعی در تشریح برنامه های  ۱۰۰روزه عملکرد وزارت کار، با تدابیر در نظرگرفته شده از سوی رئیس جمهور کشورمان خبرهای خوب ایجاد اشتغال در راه است.

علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزون کرد: ایجاد اشتغال وکاهش بیکاری، رفع فقر درابعاد مختلف، ساماندهی صندوق های بازنشستگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را چهار برنامه مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۹۶ است.

این برنامه ها از اصلی ترین مسائلی هستند که امروز جامعه به آن مبتلاست. با افتخار همیشه اعلام کرده ام که هم وزیر تولید و امنیت سرمایه و هم وزیر کارگران و افرادجویای کار هستم و این امور را به عنوان هماهنگ کننده پیگیری می کنم.

عملکرد وزارت کار در ایجاد اشتغال و کاهش فقر

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، وی با اعلام اینکه رئیس جمهور هم در برنامه دولت دوازدهم و هم در برنامه های سال ۹۶ دو جهت گیری کاهش فقر و گسترش اشتغال را درصدر برنامه های خود قرارداده است گفت: ما نیز این امور را در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می کنیم.

ربیعی از پیگیری موضوع صندوق های بازنشستگی نیز خبر داد و گفت: در سال ۹۲ و هم زمان با آغاز به کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالعه درباره آینده صندوق ها را آغاز کردم ؛ چهار سال پیرامون موضوع صندوق ها بحث کردیم و امروز گفتمان چالش های صندوق ها به گفتمان اصلی حوزه سیاستگذاری تبدیل شده است  و بر این اساس برنامه ریزی می کنیم.

وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی  افزود: تصور کنید در سال ۲۰۵۰ حدود ۳۰ میلیون سالمند داریم که باید به نوعی بازنشستگی را تجربه کنند. بنده در این زمینه مثال دولت های صیفی کار و گردو کار را مطرح می کنم و معتقدم که ما باید برای آیندگان مانند دولت های گردوکار باشیم و امروز برای آیندگان بکاریم.

وی همچنین اظهار کرد : ما به عنوان بازیگر مهم پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش پیشگیری از معلولیت ها، غربالگری های مختلف و … وظایف متعددی به عهده داریم .

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تصویب 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای ۳۸ طرح

تصویب ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای ۳۸ طرح

طبق اظهارات مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ...