خانه » اخبار جهان » افزایش ارزش اقلام وارداتی چین تا ۱۵ سال دیگر به ۲۴ هزار میلیارد دلار
افزایش ارزش اقلام وارداتی چین تا 15 سال دیگر به 24 هزار میلیارد دلار
افزایش ارزش اقلام وارداتی چین تا ۱۵ سال دیگر به ۲۴ هزار میلیارد دلار

افزایش ارزش اقلام وارداتی چین تا ۱۵ سال دیگر به ۲۴ هزار میلیارد دلار

بر اساس آخرین پیش بینی منتشر شده از واردات چین که در روزنامه چاینا دیلی چین، ارزش اقلام وارداتی این کشور تا ۱۵ سال دیگر به ۲۴ هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، این خبر در شرایطی مطرح می شود که پیش از این چین تصریح کرده بود تا سال ۲۰۲۰ میلادی ارزش کل وارداتش به ۸ هزار میلیارد دلار خواهد بود که سه برابر رقم فعلی است.

آمار فوق نشان می دهد ۱۵ سال دیگر میزان جذب سرمایه گذاری این کشور به بیش از دو هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در همایش بین المللی با حضور رهبران سابق برخی کشورها و نمایندگان سازمان های بین المللی بیان داشت: برای اینکه ثابت کنیم به دنبال مازاد تجاری با کشورها نیستیم و درهای تجارت به روی دیگر کشورها باز است اولین اکسپو بین المللی تولیدات وارداتی در سال آینده میلادی در شهر شانگهای برگزار خواهد شد.

وی گفت که وحدت ملت ها و کشورها و وابستگی و همکاری آنها با یکدیگر است که می تواند یک جامعه ایده آل را ایجاد کند که در خدمت بشریت باشد.

ادامه روند صعودی ارزش اقلام وارداتی چین

وی افزون کرد: ما از همه کشورها می خواهیم به دنبال راهکارهایی برای توسعه کشورشان و بهبود شرایط اقتصادی باشند که با جامعه آنها تطابق دارد و دولت چین حاضر است تجربیات خود را در این زمینه در اختیار دیگران قرار دهد.

شی هدف حزب حاکم و دولت را ایجاد جامعه ای دانست که مردم چین در آن شاد باشند و گفت که نگرش دنیا باید این باشد که همکاری ها بیشتر شده و ارتباطات افزایش یابد.

وی در مورد برخی مسایل مبنی بر اینکه چین با طرح برنامه راه ابریشم به دنبال نفوذ در مناطق دیگر است، گفت: ما هرگز به دنبال برتری طلبی و استیلا بر دیگران نبوده ایم و راه ابریشم نیز این را تداعی نمی کند و فقط طرحی برای گسترش همکاری ها بین کشورهای مختلف و چین است.

در این همایش اعلام شد که چین در زمینه گسترش منابع انرژی هم توانسته است برای توسعه انرژی های نوین در سال گذشته میلادی ۱۰۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند که به مراتب بیش از ۴۹ میلیارد دلار اتحادیه اروپا و ۴۳ میلیارد دلار آمریکاست.

کد تخفیف