خانه » بورس،ارز، سکه » مدل فروش بانک کارگشایی نمی تواند حباب بازار را به طور کامل تخلیه کند
مدل فروش بانک کارگشایی نمی تواند حباب بازار را به طور کامل تخلیه کند
مدل فروش بانک کارگشایی نمی تواند حباب بازار را به طور کامل تخلیه کند

مدل فروش بانک کارگشایی نمی تواند حباب بازار را به طور کامل تخلیه کند

به عقیده یک کارشناس اقتصادی، مدل فروش بانک کارگشایی که به صورت حراج است نمی تواند حباب بازار را به طور کامل تخلیه کند؛ این عرضه ناقص و قطره چکانی فقط مسکنی بیش نیست و نتوانسته تقاضای بازار را برطرف کند، تقاضایی که ناشی از خروج پول از بانک ها بواسطه کاهش نرخ سود و نگرانی از کاهش ارزش آن و گسیل آن به بازار دلار و سکه می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، امیر محمد رحیمی اظهار داشت: در روزهای اخیر بحث هایی در مورد کارآمدی حراج های بانک کارگشایی در شکستن حباب سکه و عدم موفقیت کامل آن به دلیل اخذ موقعیت خرید برخی فعالان بازار طلا در بازار آتی مطرح شده است.

وی افزون کرد: اینطور ادعا شده است افرادی در حراج بانک کارگشایی سکه می خرند تا قیمتش را بالا ببرند و در بازار آتی سکه سود کنند؛ این ادعای عجیب ظاهرا به دلیل نااشنایی برخی ها  با این بازار و از طرفی تحت تاثیر شایعات و گفته هایی که بیشتر در محافل گپ و گفت (و نه در بحث های کارشناسی) مطرح شده است.

مدل فروش بانک کارگشایی مسکن بازار است نه درمان

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: ابتدا اینکه  بازار آتی هم اکنون با توجه به افزایش بازیگران و به تبع آن حجم معاملات و افزایش موقعیت های باز به بلوغ خود رسیده و این روند ادامه دارد،  بنابراین دیگر گذشته است  گروهی با مثلا اخذ موقعیت ۱۰۰۰ قرارداد بتوانند آن را تحت تاثیر قرار دهند.

رحیمی در ادامه بیان داشت: همین دوهفته پیش بود که با نبود بانک کارگشایی قیمت های سررسید شهریور به بالاتر از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومن رسید؛ از این رو قطعا می توان گفت عرضه های بانک کارگشایی اثری در شکستن حباب سکه داشته است اما به دلیل حجم محدود عرضه، لازم است برای پایدار شدن این ثبات قیمت ها حجم عرضه بیشتر باشد و اگر این کار انجام نشود قاعدتاً بازار صرفا براساس عرضه های موقتی و کم حجم بعضابا هدف تبلیغاتی، نمی تواند یک رفتار با ثبات را نشان دهد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*