خانه » بانک و بیمه » سپرده های بلندمدت ۸۵ درصد از کل نقدینگی کشور را در اختیار دارند
سپرده های بلندمدت 85 درصد از کل نقدینگی کشور را در اختیار دارند
سپرده های بلندمدت ۸۵ درصد از کل نقدینگی کشور را در اختیار دارند

سپرده های بلندمدت ۸۵ درصد از کل نقدینگی کشور را در اختیار دارند

با توجه به نقدینگی یک میلیون و ۳۵۰ هزار میلیارد تومانی کشور و تبدیل ۸۵ درصد آن به سپرده های بلندمدت ، بنا بر اظهارات رئیس اتاق بازرگانی شیراز به اعتقاد اقتصاددانان، تولید در فاجعه ‌آمیزترین شرایط است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، جمال رازقی جهرمی در همایش زنان و توسعه در اتاق بازرگانی شیراز، یادآور شد: سه دسته مانع در مقابل زنان کارآفرین وجود دارد که دسته اول موانع کلی پیش روی زنان و مردان کارآفرینان بوده و دسته دوم نیز، به حوزه خانوادگی برمی گردد و دسته سوم نیز صرفا شامل موانع مربوط به کارآفرینی می شود و به طور کلی، موانع شروع به کار و مشکلات ادامه کار در این میان خودنمایی می کند.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز افزون کرد: واقعیت آن است آنچه باعث شده که امروز مانع اصلی بر روی کسب و کار زنان بوجود آید، بروز همان موانع کلی فضای کسب و کار در اقتصاد ایران است؛ بنابراین باید بحث ها را به سمتی برد که موانع پیش روی همه کارآفرینان کشور را از میان برداشت و در یک اتحاد و همبستگی زنان و مردان کارآفرین، دست به دست هم داده و موانع را از پیش رو برداریم.

وضعیت نامناسب سپرده های بلندمدت

وی تصریح کرد: امروز موانع پیش روی کسب و کار زنان در ایران، بسیار کلان است؛ به خصوص اینکه پاشنه آشیل اقتصاد کشور، تولید است و تولید به فاجعه آمیزترین شرایط خود رسیده؛ به نحوی که به اعتقاد اقتصاددانان، بیشتر مردم، به طرز فاجعه‌آمیزی در فقر به سر می برند و خلاقیت و مولد بودن در جامعه از بین رفته است.

به گفته عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، هم اکنون گروهی از طریق رانت، چرخه صنعتی را به مالی تبدیل کرده و حاکمیت سرمایه را در اختیار گرفته اند، پس در کشوری که ادعای سرمایه داری ندارد، سروری پول باعث می شود که بین ۷۵ تا ۲۲۵ برابر کشورهای با اقتصاد سرمایه داری، سپرده گذاری در بانکها صورت گیرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*