خانه » اخبار جهان » سند بارنامه‌ ها علت امتناع چینی ‌ها از پرداخت مطالبات پتروشیمی ‌ها
سند بارنامه‌ ها علت امتناع چینی ‌ها از پرداخت مطالبات پتروشیمی ‌ها
سند بارنامه‌ ها علت امتناع چینی ‌ها از پرداخت مطالبات پتروشیمی ‌ها

سند بارنامه‌ ها علت امتناع چینی ‌ها از پرداخت مطالبات پتروشیمی ‌ها

مطابق اظهارات اسدالله عسگر اولادی، از آنجائیکه پتروشیمی‌ ها سند بارنامه محصولات خود را از فجیره و ابوظبی صادر می ‌کنند، مشکل‌ اصلی برای وصول مطالبات موضوع پولشویی‌ است زیرا همین سند بارنامه‌ ها باعث شده تا چینی ‌ها از پرداخت مطالبات پتروشیمی ‌ها امتناع کرده، ادعا کنند این پول باید به حساب بانکی در فجیره یا ابوظبی واریز شود نه به ایران.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایلنا، در همین خصوص اسدالله عسگر اولادی، رئیس‌ اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین بیان داشت: در سفر نماینده بانک مرکزی  به چین اعلام شد که به زودی این موضوع حل خواهد شد.

وی همچنین در ادامه افزون کرد: البته به لحاظ قانونی نیز حق با آن هاست زیرا جنسی که باید از ایران بار می‌ شد از ابوظبی ارسال شده و بهانه چینی ‌ها هم درست است و اشتباه از سوی شرکت های پتروشیمی‌ ایران بوده است.

مشکل در سند بارنامه‌ ها برای پرداخت مطالبات پتروشیمی ‌ها

رئیس‌ اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین همچنین با بیان این مطلب که برای دانشجویان ما در چین و مالزی نیز مشکلاتی به وجود آمده، خاطر نشان کرد: خانواده های این دانشجویان برای دیدار فرزندان خود به این کشورها سفر می‌ کردند اما از چین و مالزی اقدام به خرید کالا کرده و آن را به ایران ارسال کردند.

اسدالله عسگر اولادی با بیان اینکه این موضوع از قبل بوده و به سفر ترامپ مربوط نمی ‌شود، یادآور شد: خانواده ‌ای ۱۰۰هزار دلار همراه خود به چین می‌ برد و آنجا کالا تهیه می ‌کند و آنرا به ایران بار می ‌کند این در حالی است که مالیات آنرا نمی پردازد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین توضیح داد: البته مشکل دانشجویان در حال‌ حل شدن است اما گرفتاری اصلی مربوط به تحریم‌ های بانکی است که همچنان ادامه دارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مبارزه با پولشویی

ابلاغ اصلاحیه قانون مبارزه با پولشویی به همراه متن اصلاحیه

معاون اول رییس جمهور از ابلاغ آیی نامه مبارزه با پولشویی خبر داد. این اصلاحیه ...