خانه » سایر » تهیه پیش نویس طرح ساماندهی اشتغال و صدور کارت اشتغال برای هر ایرانی
تهیه پیش نویس طرح ساماندهی اشتغال و صدور کارت اشتغال
تهیه پیش نویس طرح ساماندهی اشتغال و صدور کارت اشتغال

تهیه پیش نویس طرح ساماندهی اشتغال و صدور کارت اشتغال برای هر ایرانی

نماینده زنجان در مجلس ضمن خبر دادن از تهیه پیش نویس طرح ساماندهی اشتغال ، توضیح داد: طبق این طرح، برای هر ایرانی همانند کارت ملی، یک کارت اشتغال صادر و برای هر فرد داشتن بیش از یک شغل، مجوز و مغازه ممنوع می‌شود.

طرح صدور کارت اشتغال به منظوراحصاء ویژگی های کارجویان است. از طریق این کارت مشخص خواهد شد که چند نفر کارجو در چه رشته تحصیلی حضور دارند، و پس از دستیابی به آمار دقیق کارجویان به وزارت علوم اعلام شود که ظرفیت پذیرش رشته ها در بازار کار چقدر است. با توجه به نیازهای آینده بازار کار لازم است تا حتما بین آموزش ها و نیاز بازار کار تناسب ایجاد شود. با ارائه یک کد رهگیری به هر فرد کارجو علاوه بر دستیابی به اطلاعات هویتی وی، سوابق و ویژگی های تحصیلی وی نیز در دسترس قرار می گیرد.

احمد وقف‌چی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی، با اعلام ارائه پیش‌نویس طرحی از سوی خود به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح به ساماندهی اشتغال در کشور و برطرف کردن خلاءهای قانونی آن پرداخته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، وی یکی از اهداف اجرای این طرح را ایجاد ۲ میلیون شغل بدون هزینه فوق‌العاده عنوان کرد و افزود: در این طرح، مقرر شده است برای هر ایرانی همانند کارت ملی، یک کارت اشتغال صادر شود و برای هر کسی داشتن بیش از یک شغل ممنوع شود.

طرح ساماندهی اشتغال

وقف چی بهره‌وری نیروی انسانی را از دغدغه های مهم طرح ساماندهی اشتغال در کشور خواند و گفت: این طرح در نظر دارد ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را در هر شغلی به اجرا درآورد، یعنی هم بازنشستگان و هم حقوق بگیران از هر گونه شغل دومی منع می‌شوند.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح مذکور در نظر دارد که دولت بازنشستگی همه اقشار ملت را تامین کند، گفت: طرح ساماندهی اشتغال در کشور اعطای مجوزهای متعدد به یک فرد جهت راه‌اندازی کسب و کار و نیز باز کردن بیش از یک باب مغازه را ممنوع می‌کند.

وی افزود: بعضی ایراد می‌گیرند که حقوق موجود ممکن است کفاف زندگی حقوق‌بگیران را ندهد؛ این حرف درست است اما اگر ما عدالت در زمینه اشتغال نداشته باشیم فضای کار را از فرزندان همان خانواده‌ای که نان آورانش ۲ یا ۳ شغل دارند، خواهیم گرفت و اگر طرحی آماده کنیم که فرزندان خانواده‌ها خود دارای شغل باشند سربار هزینه‌های سرپرستان خانوار کاهش می‌یابد و دیگر نیازی به یافتن شغل‌های دوم و سوم برای آنها نیست.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی منع بازنشستگان از به‌کارگیری مجدد را موجب کاهش فشار روحی و روانی بر آنان و در نتیجه افزایش امید به زندگی خواند و گفت: طرح ساماندهی اشتغال در کشور پس از هم‌اندیشی با مرکز پژوهش‌ها به مجلس ارائه خواهد شد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*