خانه » سایر » حقوق کارکنان دولت تا سقف دو میلیون تومان معاف از مالیات شد
حقوق کارکنان دولت تا سقف دو میلیون تومان معاف از مالیات شد
حقوق کارکنان دولت تا سقف دو میلیون تومان معاف از مالیات شد

حقوق کارکنان دولت تا سقف دو میلیون تومان معاف از مالیات شد

دولت برای سال آینده حقوق کارکنان خود را تا دو میلیون تومان از مالیات معاف نموده که این شرط معافیت برای سال جاری نیز جریان دارد.

هر ساله در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس همزمان با تعیین میزان درصد افزایش حقوق، سقف معافیت مالیاتی آن نیز اعلام می‌شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در نتیجه جلسه اخیر هیات دولت برای بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ مصوب شده تا سقف معافیت مالیاتی مبلغ ۲۴ میلیون تومان در طول سال باشد که در این شرایط در هر ماه به دو میلیون تومان می رسد.

این در حالی است که برای درآمد کارکنان غیردولتی مازاد بر این مبلغ تا پنج برابر، ۱۰ درصد و مازاد بر آن تا ۲۰ درصد از مالیات برخوردار می‌شود.

برای سال جاری معافیت حقوقی نیز همین دو میلیون تومان تعیین شده بود اما با توجه به اینکه افزایش سقف معافیت برای سال ۱۳۹۶ رشد قابل توجهی نسبت به قبل داشت، در نهایت برای سال بعد این سقف افزایش پیدا نکرده است.

معافیت مالیاتی و افزایش حقوق کارکنان دولت

سال گذشته با بررسی لایحه بودجه نمایندگان مجلس سقف معافیت مالیاتی حقوق که در سال ۱۳۹۵ حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود را تا دو میلیون تومان بالا بردند.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، با توجه به اینکه قانون گذار میزان معافیت را مشخص کرده است، هر کارمندی در بخش دولتی و خصوصی اگر  زیر دو میلیون تومان دریافتی داشته باشد، نباید هیچ‌گونه مالیاتی پرداخت کند و اگر چنین اقدامی اتفاق می‌افتد فرد باید به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهد.

برای سال بعد میزان افزایش حقوق کارکنان در ابتدا پنج درصد مقرر شده بود که تصمیم گرفته شد دستگاه‌ها با توجه به صرفه جویی که انجام می دهند و همچنین اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد این حد را تا ۱۰ درصد افزایش دهند که در مجموع می توان گفت افزایش حقوق حدود پنج درصد برای سال آینده تعیین شده بود، اما آخرین اخبار حاکی از آن است که احتمالا درصد افزایش حقوق برای کلیه دستگاه‌ها تا ۱۰ درصد تعیین شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*