خانه » بازرگانی » روند نزولی قیمت سکه و افزایش تقاضا در بازار بعد از حراج سکه
روند نزولی قیمت سکه و افزایش تقاضا در بازار بعد از حراج سکه
روند نزولی قیمت سکه و افزایش تقاضا در بازار بعد از حراج سکه

روند نزولی قیمت سکه و افزایش تقاضا در بازار بعد از حراج سکه

پس از حراج سکه از سوی بانک کارگشایی به منظور ایجاد تعادل در بازار سکه، روند نزولی قیمت سکه ادامه دارد و مشاهدات حاکی از افزایش تقاضا در بازار است.

پس از آنکه در هفته‌های اخیر بازار سکه دست خوش تحولاتی شد و قیمت آن به شکل قابل توجهی افزایش یافت و نرخ آن به حدود یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید و حباب بیش از ۲۰۰ هزار تومانی بر روی سکه تمام ایجاد شد روز گذشته بانک کارگشایی به دستور بانک مرکزی اقدام به حراج سکه کرد تا حباب سکه بشکند و بازار سکه به تعادل برسد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، این اقدام در چند ساعتی که روز گذشته اجرا شد باعث کاهش حدود ۳۶ هزار تومانی قیمت سکه شد و در بازار آزاد امروز هم بازار سکه به تعادل نسبی رسیده است و به روند نزولی خود ادامه داده است.

در این مورد این حراجی محمد کشتی آرای – رئیس اتحادیه طلا و جواهر- گفت که‌ این حراج به نوعی توزیع سکه است، چرا که بانک مرکزی متولی بازار سکه و ارز کشور است و می‌تواند با استمرار این طرح‌ها موجبات رسیدن قیمت به نقطه تعادل را فراهم کند.

ادامه روند نزولی قیمت سکه با حراج سکه

اگرچه قیمت سکه در هفته‌های گذشته دچار حباب شد، اما طبیعی است که چنین حبابی در بازار طلا ایجاد نخواهد شد و بازار طلا هیچ گونه حبابی ندارد و نخواهد داشت، چراکه قیمت آن طبق قیمت‌های جهانی و نرخ ارز تعیین می‌شود.

به گفته وی اگرچه قیمت سکه در هفته‌های گذشته دچار حباب شد، اما طبیعی است که چنین حبابی در بازار طلا ایجاد نخواهد شد، چراکه قیمت آن طبق قیمت‌های جهانی و نرخ ارز تعیین می‌ شود.

بررسی‌ها از بازار سکه در صرافی‌های خیابان فردوسی نشان می‌دهد که سکه تمام طرح جدید با نرخ یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خریداری و با نرخ یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که نسبت به قیمت روز گذشته ۴۰۰۰ تومان ارزان شده است، ‌وضعیتی که نشان می‌دهد اقدام بانک مرکزی در به تعادل رساندن بازار سکه موثر واقع شده است.

مشاهدات و پرس و جو از صرافی‌ها حاکی از آن است که خرید سکه از ظهر روز گذشته تا امروز به سمت افزایش سوق پیدا کرده است و به نظر می‌رسد که به طور کلی تقاضا در بازار افزایش یافته است.

همچنین در میان دیگر اقلام سکه، ‌نیم سکه ۶۷۵ هزار تومان خریداری و ۶۹۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر ربع سکه ۳۷۵ هزار تومان خریداری و ۳۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود و همچنین سکه گرمی ۲۴۵ هزار تومان خریداری و ۲۶۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تغییر روند افزایشی و آرام قیمت دلار از اواسط هفته جاری

تغییر روند افزایشی و آرام قیمت دلار از اواسط هفته جاری

قیمت دلار که در دو روز ابتدایی هفته به آرامی در مسیر افزایشی قرار گرفته ...