خانه » سایر » سرکشی اداره مالیات به حساب ۲۱هزار و ۵۰۰نفر از اصناف کل کشور
سرکشی اداره مالیات به حساب 21هزار و 500نفر از اصناف کل کشور
سرکشی اداره مالیات به حساب ۲۱هزار و ۵۰۰نفر از اصناف کل کشور

سرکشی اداره مالیات به حساب ۲۱هزار و ۵۰۰نفر از اصناف کل کشور

موضوع دور زدن های مالیاتی در ایران موضوعی اجتناب‌ناپذیر است که اداره مالیات را وادار به انجام هرکاری برای سردرآوردن از سود و درآمد مویدان مالیات می‌کند. این بار اداره مالیات به سراغ اصناف رفته و به حساب ۲۱هزار و۵۰۰نفر، در سال جاری سرکشی کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از آرمان، این موضوع نارضایتی رئیس اتاق اصناف ایران را در پی داشته است. بهاءالدین حسینی هاشمی، کارشناس اقتصادی اظهار داشت: به موضوع سرکشی سازمان امور مالیاتی به ۲۱‌هزار و ۵۰۰ حساب اصناف درسال جاری، باید این‌چنین نگاه کرد که ممیزان ادارات وصول مالیات به هر روشی می‌خواهند اطلاعات لازم از عملکرد مالی فردی که به کسب‌وکار او مالیات تعلق می‌گیرد، به‌دست بیاورند. این اطلاعات برمی‌گردد به جریان نقدی که در حساب‌های مودیان مالیات برقرار است.

ما در ایران در زمینه قانون مالیاتی بسیار قوی هستیم اما مساله، اجرای قانون است و باید دولت و حاکمیت در اجرای قانون مالیاتی کشور به کمک سازمان امور مالیاتی بیایند. قطعاً سازمان امور مالیاتی به تنهایی از عهده اجرای این قانون برنمی‌آید و باید دولت و بانک مرکزی و در کل مجموعه حاکمیت کمک کنند تا این قانون به طور کامل اجرایی شود.

سرکشی اداره مالیات به حساب های بانکی

رئیس اتاق اصناف اعلام کرده است که سازمان امور مالیاتی در سال جاری به ۲۱‌هزار و ۵۰۰ حساب اصناف سرکشی کرده است. نظر شما درباره این سرکشی چیست؟

به موضوع سرکشی سازمان امور مالیاتی به ۲۱‌هزار و ۵۰۰ حساب اصناف در سال جاری، باید این‌چنین نگاه کرد که ممیزان ادارات وصول مالیات به هر روشی می‌خواهند اطلاعات لازم از عملکرد مالی فردی که به کسب‌وکار او مالیات تعلق می‌گیرد، به‌دست بیاورند. این اطلاعات برمی‌گردد به جریان نقدی که در حساب‌های مودیان مالیات برقرار است.

در واقع ممیزان مالیات می‌خواهند تراکنش‌های مالی مودی مالیاتی را دربیاورند تا از این طریق بتوانند مالیات لازم را وضع کنند. برخی بدهکاران مالیاتی ممکن است دارای دو دفتر کار باشند یا دفتر واقعی نداشته باشند و بسیاری از عملیات شرکت را در دفاتر خود ثبت نکنند. در این راستا با بررسی حساب‌های بانکی قطعا موارد منعکس‌نشده در دفاتر، وجود دارد.

ماموران ممیزی با بررسی حساب‌های بانکی می‌توانند سرنخ‌های لازم را کسب کنند تا بتوانند به میزان فروش و نیز درآمد حاصل از آن پی ببرند. این مساله سود درآمدی فرد را مشخص می‌کند تا بتوان مالیات لازم را برای آن وضع کرد.

کد تخفیف