خانه » سایر » دولت باید لایحه بودجه سال آینده کشور را بر اساس عملکرد ارائه کند
دولت باید لایحه بودجه سال آینده کشور را بر اساس عملکرد ارائه کند
دولت باید لایحه بودجه سال آینده کشور را بر اساس عملکرد ارائه کند

دولت باید لایحه بودجه سال آینده کشور را بر اساس عملکرد ارائه کند

بنا بر اظهارات رییس مجلس شورای اسلامی، دولت باید لایحه بودجه سال آینده کشور را بر اساس عملکرد ارائه کند و مجلس نیز باید تغییراتی را در قانون بودجه ریزی اعمال کند.

عادل آذر رییس دیوان محاسبات و محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در جلسه علنی امروز – دوشنبه – مجلس گزارشی از نظام بودجه ریزی کشور به نمایندگان ارائه کردند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا،علی لاریجانی در ادامه این جلسه نیز با تاکید بر این که نظام بودجه ریزی کشور باید بر اساس عملکرد باشد، گفت: یکی از مسائلی که ما از گذشته بارها از دولت درخواست داشتیم بودجه عملیاتی بود از این رو بنا شد که بودجه بر اساس مدل جدیدی تهیه شود.

وی تصریح کرد: ما از دولت خواستیم که نظام بودجه ریزی به نحوی باشد که بودجه کشور متناسب با عملکرد ارائه شود.

لایحه بودجه سال آینده بر اساس عملکرد

رییس مجلس افزون کرد: در این راستا از آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه تشکر می کنم که در جلسه گذشته مجلس تاکید کرد دولت بودجه سال آینده را بر همین اساس تهیه می کند.

وی از دولت خواست حداقل گام اول را در این راستا بردارد، مطمئنا این گام مهمی خواهد بود که ان در آینده نظام بودجه ریزی تغییر کند.

رییس مجلس ادامه داد: در بررسی هایی که مرکز پ‍ژوهش های مجلس انجام داده است نشان می دهد که قانون بودجه ریزی را در مجلس باید متناسب با این امر تغییراتی دهیم، در این راستا مرکز پژوهش های مجلس با کمک دیوان محاسبات بحث های طولانی داشتند.

لاریجانی تاکید کرد: در این جلسه عادل آذر رییس دیوان محاسبات و محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی درمورد نظام بودجه ریزی کشور ارائه دادند که نمایندگان در جریان باشند که نظام بودجه ریزی اقتضائات خاص خود را در نگارش و تخصیص بودجه دارد و این که باید تغییراتی در قانون ایجاد شود.

وی افزود: این جلسه بسیار مهم است زیرا این اقدامات می تواند در شرایط کشور و بودجه عمرانی تغییراتی را ایجاد کند.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

جزئیات اقتصاد کشور از زبان عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور

جزئیات اقتصاد کشور از زبان عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور

عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: شهرداران کشور ازجمله شهردار تهران مشمول ...