خانه » اخبار جهان » ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از توافق برجام ۷ از ۷ بود
ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از توافق برجام 7 از 7 بود
ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از توافق برجام ۷ از ۷ بود

ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از توافق برجام ۷ از ۷ بود

ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از برجام ۷ از ۷ بود، این شاخص اکنون به عدد ۶ رسیده است. ما امیدواریم در ۲۰۱۷ آن را به ۵ برسانیم. مسأله این است که جریان سرمایه خارجی زمانی به حرکت درمی‌آید که این عدد به ۵ یا ۴ برسد.

رضا ویسه معاون نظارت و هماهنگی معاون اول رئیس جمهوری، با تکیه بر شاخص‌های اقتصادی می‌گوید وضعیت کشور رو به بهبود و رشد است. او معتقد است نباید انتظار داشته باشیم مشکلات کهنه، یک شبه حل شود. ویسه امیدوار است و یکی از دلایل امیدواری او، انسجام و همفکری بیشتر دولت دوازدهم در قیاس با دولت یازدهم است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایران، ویسه در سال‌های ۸۰ تا ۸۴، رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بود. او در سال ۷۹ نشان دولتی درجه سوم کار و تولید را از هیأت وزیران ایران دریافت کرد. گفت‌و‌گو با او را بخوانید.

باوجود همه دشواری‌هایی که دولت یازدهم از گذشته به ارث برد که به باور همگان، اصلاح آنان نیازمند فعالیت بیش از دو دولت است، اما در همین شرایط جامعه انتظاراتی دارد. از جمله اینکه گفته می‌شود پس از چند ماهی که از فعالیت دولت گذشته، تحرک مضاعفی مورد انتظار است.

کاهش ریسک سرمایه‌گذاری پس از برجام

این حرفی است که آقای ترکان هم گفت. ایشان معتقد است ریشه عدم تحرک، نبود هماهنگی میان ارکان کشور است. شما به‌عنوان یک تکنوکرات باسابقه که ۵ سال گذشته نیز معاون معاونت اول رئیس جمهوری بودید، دلیل این وضعیت را چه می‌دانید؟

در ۴ سال گذشته سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی نقشه راه دولت بوده و همچنان خواهد بود. از جنبه دیگر، آیا تحرک اقتصادی دولت غیر از این است که رشد اقتصادی منفی ۶ درصد، در سال ۹۵ به رشد دو رقمی رسید؟ امسال هم رشد اقتصادی در سه ماه اول ۷ درصد بود که مطابق پیش‌بینی مرکز آمار، این نرخ در پایان سال، حداقل ۵ درصد خواهد بود. بنابراین، هم نقشه راه داریم،

هم عملکرد و هم شاخص‌هایی که گویای وضعیت رو به رشد ماست. حرف‌هایی مانند آنچه مطرح کردید، بیشتر توقعات خارج از توان دولت است، به این معنی که گفته می‌شود باید همه مشکلات به سرعت و در کوتاه مدت حل شود. درحالی که باید براساس منطق درست، هم اقتصاد و هم مسائل و مشکلات را با توجه به شرایط کشور، بدرستی مدیریت کنیم تا بتوانیم به مرور چالش‌ها را حل کنیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جرایم سوئیفت برای برخی بانکهایی که با ایران همکاری دارند

جرایم سوئیفت برای برخی بانکهایی که با ایران همکاری دارند

عضو هیات سرمایه‌گذاری خارجی با بیان اینکه جرایم سوئیفت برای برخی بانکهایی که با ایران ...