خانه » اخبار جهان » اشتیاق مضاعف اروپایی ها برای ورود به بازار محصولات کشاورزی ایران
اشتیاق مضاعف اروپایی ها برای ورود به بازار محصولات کشاورزی ایران
اشتیاق مضاعف اروپایی ها برای ورود به بازار محصولات کشاورزی ایران

اشتیاق مضاعف اروپایی ها برای ورود به بازار محصولات کشاورزی ایران

مدیرعامل شرکت بازرگانی تعاونی های کشاورزی ایران با اشاره به اشتیاق مضاعف اروپایی ها برای ورود به بازار محصولات کشاورزی ایران پس از برجام اظهار داشت: شرکت های اروپایی برای حضور در بازار ایران به شکل متفاوت و نه به صرف تولید کننده نهاده های ابتدایی، علاقه دارند.

جواد کلاهان، به تفاهم نامه امضا شده بین ایران و فرانسه در زمینه تولید بذر اشاره کرد و بیان داشت: تفاهم نامه ای که با حضور فیل هوگان کمیسیونر کشاورزی و تولیدات روستایی اتحادیه اروپا امضا شد، در زمینه بذر و انتخاب بذرهای بهینه با توجه به شرایط آب و هوایی ایران است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی افزون کرد: در مراحل بعدی این بذرها در ایران تولید و شرکت های مشترک تولید بذر در ایران دایر می شود.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه، علاوه بر تامین نیاز داخل، زمینه صادرات بذرهای فرانسوی که در ایران تولید می شود، برای سایر کشورهای دیگر مازاد بر نیاز داخلی فراهم می شود.

بازار محصولات کشاورزی ایران

کلاهان با بیان اینکه این تفاهم نامه با فدراسیون ملی بذر و ذرت سوربون فرانسه امضا شده است و فرانسوی ها فعلا پیش قدم برای عقد آن بودند، تصریح کرد: این همکاری به صورت علمی و اقتصادی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی تعاونی های کشاورزی ایران یادآورشد: برای اتحادیه اروپا بحث محصولات تراریخته بسیار اهمیت دارد و به همین لحاظ با فدراسیون و اتحادیه آوریل(این اتحادیه بحث های کلزا را در فرانسه دنبال می کند) از یک ماه پیش تفاهم نامه امضا شده است.

وی مدت زمان تفاهم نامه امضا شده بین ایران و فرانسوی ها در تولید بذر را سه سال عنوان کرد و افزود: در این تفاهم نامه مشخص شده که هر سال چه تعداد و در چه مجله هایی قرار است مقالات منتشر و کارگاه های آموزشی برگزار شود.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

چند رایی و اداره قبیله ای کشور از بین بردن اصول وحدت فرماندهی

چند رایی و اداره قبیله ای کشور از بین بردن اصول وحدت فرماندهی

طی اظهاراتی رییس سازمان انرژی اتمی ایران بیان داشت: اداره کشور به شکل قبیله ای ...