خانه » بازرگانی » وجود ظرفیت بالا در صنعت طلا و جواهر برای اشتغالزایی در سطح کشور
وجود ظرفیت بالا در صنعت طلا و جواهر برای اشتغالزایی در سطح کشور
وضعیت صنعت طلا و جواهر ایران

وجود ظرفیت بالا در صنعت طلا و جواهر برای اشتغالزایی در سطح کشور

بر اساس اظهارات نایب رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر، هیچ وقت هیچ مسئولی برای صنعت ما دلسوزی نکرده و هرجا توانسته اند به صنعت ما تاخته اند، در حالی که مادر صنعت صنعت طلا و جواهر توانایی ایجاد اشتغال بالایی داریم.

مسعود یزدانی با بیان اینکه صنعت طلا و جواهر جز بهترین صنایعی است که به راحتی زیرساخت آن آماده می شود، بیان داشت: صنعت طلا و جواهر ظرف دو سال اخیر حدود ۱۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده است و چون زیرساخت بالایی نمی خواهد ،تنها مانع توسعه آن نبود حمایت های دولت است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، وی افزون کرد: زمانی ایتالیا در صنعت طلا در دنیا حرف اول را می زد،اما امروز ترکیه با سرمایه گذاری که بر روی این صنعت انجام داده،به رقیب سرسختی برای صنعت طلا و جواهر ایتالیا تبدیل شده و ممکن است به زودی جایگاه ایتالیا را در این صنعت قبضه کند.

وضعیت صنعت طلا و جواهر ایران

او با بیان اینکه ترکیه ۱۲ ساله به این جایگاه در دنیا رسیده است، به وضعیت صنعت طلا و جواهر ایران اشاره کرد و یادآر شد: امروز این صنعت در کشور ما مظلوم و در عین حال می تواند صنعتی توانمند باشد؛مشکل اصلی ما که گریبان این  صنعت را گرفته مشکل ارزش افزوده است که به جای اینکه از سود این مالیات گرفته شود، از اصل طلا اخذ می شود.

او ادامه داد: در حال حاضر حجم صادرات صنعت طلا صفر است؛ چون امروز اگر کسی بخواهد صادراتی انجام بدهد،آنقدرر موانع وجود دارد که اصلا صرفه ای برای صادرات وجود ندارد.از سویی زیرساختی هم برای صادرات  وجود ندارد که بتوان با ترکیه رقابت کرد.

یزدانی اشاره کرد: طلای وارداتی به این دلیل ارزان تر از تولید داخل است که دولت آنها از صادرات شان حمایت می کند و در نتیجه تولید آنها نسبت به تولید ما برتری دارد، اما کیفیت تولیدشان مثل طلای ایرانی نیست.

یزدانی با بیان اینکه حتی مسئولان حوزه مالیاتی هم می گویند ما با شما هم نظریم، گفت: هیچ کجای دنیا ازخود طلا مالیات ارزش افزوده نمی گیرند.ما مالیات مشاغل را پرداخت می کنیم و مالیات گریز نیسیتم و نخواهیم بود،اما گرفتن مالیات از خود طلا اجحاف در حق مصرف کننده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بازنگری شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

بازنگری شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده مورد بازنگری ...