خانه » اخبار جهان » تردیدهای زیاد نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۱۸
تردیدهای زیاد نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال 2018
تردیدهای زیاد نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۱۸

تردیدهای زیاد نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۱۸

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که شک و تردیدهای زیادی نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۱۸ وجود دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که نظرسنجی ها نشان می دهد فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده ۳ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد ولی شک و تردیدهایی درباره این مساله به وجود آمده و موجب شده تا تحلیلگران بر این باور باشند که قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی با افزایش روبرو خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی معتقدند که تنش های سیاسی بین المللی و رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به خصوص چین و هند می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته باشد. از سوی دیگر کاهش احتمالی شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز می تواند عامل مهمی برای افزایش تقاضا و قیمت طلا باشد.

تحلیل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا

فیل استریبل تحلیلگر ارشد موسسه پرایس فیوچرز در این باره تاکید کرد: فکر می کنم ۲۰۱۸ سال خوبی برای طلا باشد و این فلز گرانبها بار دیگر در بازارهای بین المللی خواهد درخشید.

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس نیز گفت: به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا رویکرد متعادلی را برای افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ خواهد داشت و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود. پایین بودن نرخ بهره در آمریکا فرصت مناسبی را برای خرید طلا فراهم خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: پیش بینی ما این است که نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا طی سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت. این مساله موجب افزایش تقاضا برای طلا خواهد شد. به نظر من فدرال رزرو تا پایان امسال یک بار و در سال آینده نیز دو بار دیگر نرخ بهره را افزایش می دهد.

موسسه تی دی اس پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال آینده به ۱۳۱۳ دلار خواهد رسید. این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی به طور میانگین به ۱۲۵۷ دلار می رسد. پیش بینی می شود قیمت هر اونس طلا در سه ماه پایانی ۲۰۱۸ میلادی به ۱۳۲۵ دلار برسد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نرمال‌سازی سیاست‌های پولی دولت آمریکا امری حیاتی است

نرمال‌سازی سیاست‌های پولی دولت آمریکا امری حیاتی است

هرچند داده‌های اقتصاد کلان نشان می دهند که بانک مرکزی آمریکا باید افزایش نرخ بهره ...