خانه » بازرگانی » تنظیم یک بسته برای کاهش بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو
تنظیم یک بسته برای کاهش بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو
تنظیم یک بسته برای کاهش بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو

تنظیم یک بسته برای کاهش بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو

در پی اشاره به این‌که در صنعت آب و برق از یارانه بالایی استفاده می‌شود قائم‌مقام وزیر نیرو از تنظیم یک بسته برای کاهش بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو خبر داد.

ستار محمودی درباره برنامه وزارت نیرو درباره قیمت برق اظهار داشت: در حال حاضر به جز کارهای کارشناسی که در گذشته انجام شده و پیگیری می‌شده، مساله جدیدی در جریان نیست.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، وی افزون کرد: در کل صنعت آب و برق، صنعتی است که در خدمت همه مردم است. این صنعت باید حداقل نیمه خودگردان به کار خود ادامه دهد و ماهیتا باید خودگردان باشد.

قائم‌مقام وزیر نیرو تصریح کرد: با توجه به این‌که هنوز از یارانه‌های بالایی در صنعت آب و برق استفاده می‌شود و برای این‌که این صنعت بتواند به کار خود ادامه دهد و بخش تعمیر و نگهداری‌ها بتواند حفظ صنعت را انجام دهد و استهلاک‌های صنعت را جواب دهد، نیازمند این است که مجموعه‌ای از کارها از جمله اصلاح تعرفه صورت گیرد.

کاهش بدهی وزارت نیرو با یک بسته جدید

محمودی متذکرشد: این مساله به عنوان یک اصل کلی باید مورد توجه قرار گیرد، ولی در این برهه خاص زمانی مساله جدیدی اتفاق نیفتاده است.

قائم‌مقام وزیر نیرو ادامه داد: در گذشته در وزارت نیرو یکی از درخواست‌های ما این بوده که باید یک بخشی از هزینه‌های جاری، تعمیر، نگهداری و سرویس‌دهی توسط خود بخش تامین شود. این موضوع به مراجع فرستاده و در حال بررسی است.

محمودی با اشاره به بدهی‌های وزارت نیرو، عنوان کرد: میزان بدهی‌ها، یک بخشی بدهی‌های بانکی است و یک بخشی نیز بدهی‌های پیمانکاران، تجهیزات و مشاوران است.

وی افزود: این بدهی‌ها عمدتا بابت سرمایه‌گذاری‌هایی است که انجام شده است؛ به عبارتی، ما کار انجام دادیم و به این‌ها بدهکار شده‌ایم؛ یا از بانک وام گرفتیم و به بانک بدهکار هستیم.

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: برای به تعادل رسیدن مجموعه‌ای جهات، باید با هم کار کنیم. یکی، تامین سرمایه‌گذاری ارزان قیمت و سرمایه‌گذاری های داخلی است؛ شامل بانک‌ها، بخش خصوصی و… . یک بخشی نیز سرمایه‌گذاری‌های خارجی است.

 

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صادرات به کشور عراق به عنوان دومین مقصد صادراتی ایران

صادرات به کشور عراق به عنوان دومین مقصد صادراتی ایران

ایران در شش‌ماهه نخست امسال ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار صادرات به کشور عراق ...