خانه » اخبار جهان » نزول قیمت نفت در معاملات جهانی در واکنش به کاهش واردات چین
نزول قیمت نفت در معاملات جهانی در واکنش به کاهش واردات چین
نزول قیمت نفت در معاملات جهانی در واکنش به کاهش واردات چین

نزول قیمت نفت در معاملات جهانی در واکنش به کاهش واردات چین

نفت در معاملات جهانی روز چهارشنبه در واکنش به کاهش واردات چین با کاهش قیمت روبرو شد، اما ادامه اجرای توافق کاهش تولید اوپک همچنان از بازارهای نفت حمایت می‌کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، نفت برنت که قیمت پایه برای بازار بین المللی است، ۶۳.۵۵ دلار در هر بشکه معامله شد که ۱۴ سنت یا ۰.۲ درصد نسبت به روز گذشته کاهش داشت، اما با رکورد ۶۴.۶۵ دلار که اوایل هفته بر جای گذاشت، فاصله چندانی ندارد.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۱ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش، به ۵۶.۹۹ دلار در هر بشکه رسید.

آمار اداره کل گمرک چین نشان داد واردات نفت خام این کشور نسبت به رکورد حدود ۹ میلیون بشکه در روز در سپتامبر، در اکتبر کاهش چشمگیری پیدا کرده و به ۷.۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

تغییرات قیمت معاملات جهانی نفت

با این‌همه بازارهای نفت از توافق کاهش تولید اوپک به خوبی مورد پشتیبانی قرار گرفته اند و قیمت های نفت از رکورد پایینی که در ژوئن داشت، بیش از ۴۰ درصد رشد کرده است و صنایع مصرف کننده نفت که تاکنون از قیمت‌های پایین رقابتی سود می‌بردند، به دشواری افتاده‌اند.

به گفته معامله گران، بازار به تنش‌ها در خاورمیانه چشم دوخته و نگرانی سرمایه گذاران به معاملات وجه احتیاط بخشیده است.

شرکت مشاوره ریسک سیاسی اوراسیا گروپ در این باره اعلام کرد استعفای سعد حریری، نخست وزیر لبنان و پرتاب موشک از سوی مبارزان یمنی به ریاض، ریسک منازعه منطقه‌ای را افزایش داده است.

در این بین اوپک در گزارشی اعلام کرد انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ رشد مناسبی داشته باشد. این سازمان متوسط رشد سالانه ۱.۲ میلیون بشکه در روز در مدت مذکور و مجموع تقاضای ۱۰۲.۳ میلیون بشکه در روز را پیش‌بینی کرده است که نسبت به پیش‌بینی قبلی ۹۵.۴ میلیون بشکه در روز بالاتر است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

امارات، جمهوری کره، ترکیه و آلمان؛ مهم‌ترین صادرکنندگان کالا به ایران

امارات، جمهوری کره، ترکیه و آلمان؛ مهم‌ترین صادرکنندگان کالا به ایران

براساس آمار روزانه گمرک از تجارت خارجی ایران، یکشنبه ۲۸ آذرماه، موز بیشترین مقدار کالای ...