خانه » بازرگانی » دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد
دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد
دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد

دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد

در دومین روز هفته، دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد. شاخص بازار ارز که در اولین روز هفته ۶ تومان از ارزش خود را از دست داده و به بهای ۴هزار و ۵۱ تومان رسیده بود، روز یکشنبه معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۵۳ تومان کلید زد.

تا حدود ساعت یک بعدازظهر فضای بازار ارز نسبتا عادی و مشابه روزهای قبل بود؛ ولی پس از این مقطع زمانی، سرعت رشد قیمت بیشتر شد و دلار با عبور از محدوده ۴ هزار و ۶۰ تومان روی قیمت ۴ هزار و ۶۸ تومان به کار خود پایان داد. این قیمت که ۱۷ تومان بالاتر از روز ابتدایی هفته بود، بیشترین رشد این ارز از ۸ آبان ماه محسوب می‌شد.

به گفته فعالان، تصور برخورد شاخص ارزی به کف قیمت در میان معامله‌گران مهم‌ترین عاملی بود که قیمت را در راستای صعودی قرار داد. این تصور هنگامی تقویت بیشتری شد که دلار در ساعات ابتدایی روز توان نزول به زیر مرز ۴ هزار و ۵۰ تومان را از خود نشان نداد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، در این شرایط، برخی معامله‌گران آتی در آستانه تسویه معاملات خریدهای خود را افزایش دادند و قیمت را بالا بردند.

افت قیمت دلار در آینده

با این حال، گروهی در بازار باور داشتند، این افزایش از پشتوانه زیادی برخوردار نخواهد بود. آنها علت این موضوع را به نوسان محدود درهم نسبت دادند. به گفته این دسته، روز یکشنبه نرخ حواله درهم افزایش خاصی نداشت و در نتیجه از رشد دلار نیز حمایت نمی‌کرد.

در این میان، برخی معامله‌گران ارزی باور داشتند، میزان عرضه نسبت به روزهای قبل کمی پایین‌تر آمده بود و این موضوع در تغییر مسیر دلار موثر بود. شاخص ارزی روزهای پنج‌شنبه و شنبه دو افت ۵ و ۶ تومانی را به ثبت رسانده بود

همسو با افزایش بهای دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر افزایشی قرار گرفت و با ۶ هزار تومان افزایش از مرز یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان عبور کرد و به بهای یک میلیون و ۳۲۳ هزار تومان رسید.

این افزایش در شرایطی به ثبت رسید که بهای اونس به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی ثابت بود. اگر قیمت اونس روز دوشنبه افزایشی خاصی را در ساعات ابتدایی روز تجربه نکند، احتمال می‌رود که کمی از ارزش فلز گرانبهای داخلی کاسته شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

علل سقوط آزاد قیمت دلار در بازار آزاد از دید کارشناس اقتصادی

علل سقوط آزاد قیمت دلار در بازار آزاد از دید کارشناس اقتصادی

یک کارشناس اقتصادی در استان یزد دلایل زیادی را علت اصلی افت قیمت دلار در ...