خانه » بازرگانی » خودروهای تولیدی باید دارای ۸۵ استاندارد اجباری به روز شده برای خودرو باشند
خودروهای تولیدی باید دارای ۸۵ استاندارد اجباری به روز شده برای خودرو باشند
خودروهای تولیدی باید دارای ۸۵ استاندارد اجباری به روز شده برای خودرو باشند

خودروهای تولیدی باید دارای ۸۵ استاندارد اجباری به روز شده برای خودرو باشند

بنا بر اظهارات رییس سازمان ملی استاندارد ایران، از یکم دیماه ۱۳۹۷، خودروهای تولیدی باید دارای ۸۵ استاندارد اجباری به روز شده برای خودرو باشند، درغیر این صورت چاره ای جز توقف تولید آن خودروها نداریم.

نیره پیروزبخت در مورد استاندارد خودروها و برنامه خروج از خط تولید برخی خودروها که استاندارد لازم را ندارند، بیان داشت: طبق اعلام سازمان ملی استاندارد و بحث و تصویب در شورای سیاستگذاری خودرو، در سه مقطع دی ۹۶، فروردین ۹۷ و دی ۹۷ استانداردهای خودرو به صورت کامل اجرایی می شود

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، پیروزبخت افزود: در مرحله نخست، تا فروردین ۹۷ استانداردهای ۵۲ گانه ای که از قبل داشتیم و امروز به روز کرده ایم پیاده می شود و تا اول دی ماه ۹۷ تعداد استانداردها به ۸۵ شاخص می رسد.

استاندارد اجباری برای خودروهای تولیدی

وی افزون کرد: خودروسازان این را می دانند و پذیرفته اند و هم اکنون برنامه ریزی هایی همه جانبه ای برای آن در دستور کار قرار داده اند.

وی از ذکر اسامی خودروهایی که فاقد این استانداردها است خودداری کرد و یادآور شد: یک سری از خودورها بخصوص خودروهای قدیمی که تولید آنها به ۲۰ تا ۳۰ سال پیش بر می گردد، با استانداردهای روز ما انطباق ندارند.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مردم نگران کیفیت شیر نباشند، ادامه داد: کل تولیدات شیر کشور به صورت تصادفی در واحدهای صنفی نمونه برداری و مورد آزمایش قرار می گیرند و بر اساس نتایج این بررسی ها می توانیم بگوییم در لبنیات کمترین مشکل را داریم و بهتر است مردم با خیال راحت از لبنیات استفاده کنند.

پیروزبخت در مورد وجود آفلاتوکسین در شیر و لبنیات تصریح کرد: همه فرآورده های لبنی به صورت تصادفی انتخاب و آزمایش می شوند و اگر ببینیم آفلاتوکسین در آن محصول وجود دارد، قطعا تولید آنرا متوقف می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مورد کیفیت شیر و لبنیات شوخی نداریم، گفت: اگر متوجه وجود مشکلی در کیفیت شیر و لبنیات شویم، خیلی سریع با آن واحد تولیدی برخورد می کنیم.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*