خانه » اخبار جهان » اعلام آمادگی چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت در ایران
اعلام آمادگی چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت در ایران
اعلام آمادگی چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت در ایران

اعلام آمادگی چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت در ایران

طبق اظهارات عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی،‌ آمادگی چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت را در ایران به مبلغ ۳۰ میلیلرد دلار به شکل فاینانس اعلام شده است. در ایران به مبلع ۳۰ میلیارد دلار به شکل فاینانس اعلام آمادگی کرده است.

ولی ملکی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به علاقه فراوان چینی ها در این زمینه افزون کرد: این یک فرصت مغتنم برای توسعه و بهبود وضعیت راههای ایران و ازجمله استان اردبیل است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی اظهار کرد: امیدواریم زمینه این سرمایه گذاری مهم در ایران هرچه زودتر فراهم شود چراکه بطور یقین می تواند چهره راههای مواصلاتی کشور را که یکی از زیرساخت های اساسی در رسیدن به رونق اقتصادی در هر منطقه است به شکل احسن دگرگون نماید.

آمادگی چین برای توسعه سرمایه گذاری در ایران

او ادامه داد : در شرایط کنونی و با توجه به کمبود نقدینگی تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی به منظور سرمایه گذاری گسترده در ایران یک کار پسندیده و مناسب است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های استان اردبیل در حوزه گردشگری یادآور شد: یکی از حوزه های مهم برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و رفع معضل بیکاری در این استان توجه به توسعه زیرساخت های گردشگری و جذب درآمدهای ناشی از آن به استان اردبیل است.

ملکی در عین حال مناسب نبودن زیرساخت های ارتباطی مانند راههای مواصلاتی و فرودگاه در کنار نبود شبکه ریلی را از معضل های اساسی استان اردبیل دانست که موجبات عدم موفقیت در حوزه گردشگری و صنعت توریسم را فراهم می کند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت خشکسالی و کمبود آب در ایران خواستار توجه جدی به بازچرخانی آبهای فاضلاب ها به واسطه تصفیه و استفاده دوباره از آن در بخش های صنعت و کشاورزی شد.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...