خانه » اخبار جهان » کاهش قیمت طلا تحت تاثیر نگرانی های معرفی رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا
کاهش قیمت طلا تحت تاثیر نگرانی های معرفی رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا
کاهش قیمت طلا تحت تاثیر نگرانی های معرفی رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا

کاهش قیمت طلا تحت تاثیر نگرانی های معرفی رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا

در آغاز مبادلات امروز دوشنبه تحت تاثیر نگرانی های مربوط به معرفی رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا، قیمت طلا در بازارهای بین المللی با کاهش روبرو شده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی رویترز، در حالی که سرمایه گذاران بین المللی محتاطانه منتظر اعلام نظر نهایی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره رئیس بعدی فدرال رزرو هستند، قیمت طلا امروز دوشنبه با کاهش همراه شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا نیز قرار است برگزار شود و نتایج این نشست می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا داشته باشد. قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۷۱ دلار رسیده است.

اعلام رئیس جدید فدرال رزرو

رئیس جمهور آمریکا قرار است به زودی رئیس جدید فدرال رزرو را معرفی کند. دوره ریاست جانت یلن بر فدرال رزرو تا فوریه ۲۰۱۸ به پایان خواهد رسید. ۲ منبع آگاه تاکید کرده اند که ترامپ قصد دارد جرومی پاول از مقام های ارشد فدرال رزرو را به عنوان رئیس بعدی معرفی نماید.

تصمیم ترامپ برای اصلاح سیستم مالیاتی آمریکا نیز با مخالفت های گسترده ای روبرو شده است. برخی از نمایندگان ارشد جمهوریخواه با طرح های مالیاتی ترامپ مخالفت کرده اند.

تنش های سیاسی در واشنگتن در حالی وارد مرحله جدیدی شده است که اتهامات تازه ای درباره پرونده دحالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است امروز دوشنبه مطرح شود. منابع آگاه تاکید کرده اند که مقام های قضایی آمریکا چندین نفر در ارتباط با این پرونده را بازداشت خواهند کرد.

شاخص ارزش دلار آمریکا امروز در برابر ارزهای معتبر بین المللی به بالاترین سطح خود در ۳ ماه اخیر رسیده است. شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز با افزایش روبرو شده است.

بحران مربوط به استقلال کاتالونیا نیز همچنان ادامه دارد. روز یکشنبه صدها هزار نفر از طرفداران اسپانیای متحد، در اعتراض به اعلام استقلال کاتالونیا در خیابان های بارسلونا تظاهرات کردند.

با توجه به بهبود اوضاع اقتصادی منطقه یورو به نظر می رسد بانک مرکزی اروپا قصد دارد طی ماه های آینده برنامه خرید اوراق قرضه را کاهش دهد.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین در روزهای آینده تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد داشت.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*