خانه » اخبار جهان » تجارت بسیار گسترده بین ایران و قطر چه در مقاصد دو کشور و چه ترانزیت
تجارت بسیار گسترده بین ایران و قطر چه در مقاصد دو کشور و چه ترانزیت
تجارت بسیار گسترده بین ایران و قطر چه در مقاصد دو کشور و چه ترانزیت

تجارت بسیار گسترده بین ایران و قطر چه در مقاصد دو کشور و چه ترانزیت

طبق اظهارات وزیر راه و شهرسازی، تجارت بسیار گسترده ای بین ایران و قطر چه درمقاصد دو کشور و چه به عنوان ترانزیت به سمت شمال ایران و جنوب این شیخ‌نشین، وجود دارد.

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دیدار با جاسم بن سیف بن احمد السلیطی، وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر بیان داشت: خوشبختانه مذاکرات بسیار خوبی در زمنیه های مختلف با وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر صورت گرفته و در اولین مرحله به بحث پیرامون حوزه حمل و نقل دریایی پرداخته شد

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از صدا و سیما؛ آخوندی در ادامه با اشاره به این مطلب که دولت قطر در مدت زمان اخیر سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه بنادر انجام داده است، گفت: امکان تجارت بسیار گسترده ای بین ایران و قطر چه در مقاصد ۲ کشور و چه به عنوان ترانزیت به سمت شمال ایران و جنوب قطر وجود دارد و در این راستا، امکان هدف گذاری در این زمینه برای استفاده از کریدور ایران- قطر در جهت توسعه حمل و نقل بین ۲ کشور وجود دارد.

تجارت بسیار گسترده با کشور قطر

با توجه به گفتگوهای انجام شده قرار شد تا یک کمیسیون همکاری مشترک برای ایجاد روابط دوجانبه بین ایران و قطر تشکیل و در مدت کوتاهی امکان استفاده ازاین ظرفیت بسیار گسترده بین ۲ کشور را مورد بررسی قرار دهد.

آخوندی همچنین مسئله حمل و نقل ترکیبی بین بندر و ریل را یکی دیگر از مسائل مورد گفتگو بین ۲ کشور اعلام کرد و افزون کرد: همچنین موارد دیگری از جمله امکان تشکیل شرکت های مختلف در مناطق آزاد و غیر آزاد در زمینه تجارت در ۲ کشور در این جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

خوشبختانه همکاری بسیار گسترده ای بین ۲ کشور در بحث حمل و نقل هوایی وجود دارد، از این جهت در زمینه توسعه همکاری های تجاری بین شرکت های هواپیمایی ایرانی و قطری به گفتگو پرداختیم.

وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به این رفت و آمدها و روابط موجود بین ۲ کشور که منجر به خلق یک فضای همکاری تجاری ۲ و چند جانبه شود یادآور شد: تلاش داریم تا این روابط باعث استقرار صلح در منطقه شده و در این زمنیه تأثیر عمیقی داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با تأکید بر این نکته که هدف گذاری برای تعیین میزان بار جابه جا شده بین بنادر ۲ کشور در ۵ سال آینده یکی از اهداف اصلی ما در این جلسه بود گفت: ما قصد داریم تا جهت تحقق این موضوع سیستم برنامه حمل و نقل منظمی بین بنادر ۲ کشور ایجاد و همچنین تأسیسات لازم برای فعالیت شرکت های تجاری گوناگون در بنادر ایران و قطر را در این مدت فراهم کنیم.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

از مهمترین موضوعات دیدار ربیعی با وزیرکار کرواسی می توان به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی ...