خانه » بازرگانی » طب سنتی در کشور ایران تاکید بر تامین سلامت با تغذیه سالم دارد
طب سنتی در کشور ایران تاکید بر تامین سلامت با تغذیه سالم دارد
طب سنتی در کشور ایران تاکید بر تامین سلامت با تغذیه سالم دارد

طب سنتی در کشور ایران تاکید بر تامین سلامت با تغذیه سالم دارد

مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی ضمن بیان اینکه اقتصاد قرن آینده کشاورز محور خواهد بود، اظهار داشت: طب سنتی ایران تاکید بر تامین سلامت با تغذیه سالم دارد و هم اکنون بعد از قرن‌ها کشورهای پیشرو به این واقعیت رسیده‌اند که باید سلامت جامعه را از تغذیه با محصولات سالم و ارزشمند شروع کرد.

یوسفی آذر افزون کرد: کشورهای جهان به این باور رسیده اند که هر کشوری محصولات سالم تهیه و تولید کند نیاز به دارو و درمان ندارد.

وی یادآور شد: فرهنگسازی و اطلاع رسانی در این زمینه برعهده رسانه ها است که تا جامعه را به سمت مصرف محصولات با ارزش غذایی بالا و سالم سوق بدهند.

گیاهان دارویی و طب سنتی

مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی با اشاره به خواص بی نظیر زعفران و تاثیر آن بر سلامت جامعه، افزود: تحقیقات نشان داده است که اگر هر روز ۰٫۱ گرم زعفران در وعده غذایی مصرف شود از بروز بسیاری از بیماری ها همچون؛ آلزایمر، مشکلات قلبی و افسردگی جلوگیری می شود.

پیمان یوسفی آذر با یادآوری اینکه ۹۰ درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود، گفت: تولید این محصول فرصت بزرگی برای ما است تا از آن برای ارتقاء سلامت جامعه استفاده کنیم.

وی افزود: اگر هر فرد در روز تنها ۰٫۱ گرم زعفران استفاده کند علاوه بر کاهش قابل توجه بسیاری از بیماری ها شاهد رونق در بازار این محصول نیز خواهیم بود.

به گفته یوسفی آذر در حال حاضر مردم ایران در سال تنها ۱ گرم زعفران مصرف می کنند که برای رسیدن به سطح قابل قبول از سلامت جامعه این میزان باید به ۵ گرم برسد.

وی میزان صادرات زعفران کشور را یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان صادرات برای کشوری که بزرگترین تولید کننده این محصول است بسیار ناچیزی است چرا که در حال حاضر بازار زعفران بیش از ۶۰هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سهم ناچیز کشور در تجارت جهانی زعفران علیرغم تولید بالا

سهم ناچیز کشور در تجارت جهانی زعفران علیرغم تولید بالا

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ضمن اشاره به این مطلب که بیش از  ۹۰  ...