خانه » بازرگانی » وضعیت خودروی کشور با توجه به شرایط موجود مه آلود به نظر می رسد
وضعیت خودروی کشور با توجه به شرایط موجود مه آلود به نظر می رسد
وضعیت خودروی کشور با توجه به شرایط موجود مه آلود به نظر می رسد

وضعیت خودروی کشور با توجه به شرایط موجود مه آلود به نظر می رسد

وضعیت خودروی کشور از نظر دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور، با توجه به شرایط موجود نقدینگی، قدرت خرید پایین افراد و دشواری های فضای کسب و کار، مه آلود ارزیابی شده، و ایشان در توان قطعه سازان ایرانی برای برآورده کردن انتظارات خودروسازان بین المللی ابراز تردید کرد.

آرش محبی نژاد ابراز امیدواری کرد با قراردادهای منعقد شده با خارجی ها، فرهنگ جدید خودروسازی، رابطه برنده- برنده و زنجیره تامین را در کشور شاهد باشیم

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، به گفته وی، هر شرکتی که شروط چهارگانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه آغاز تولید با عمق ساخت داخل ۴۰ درصد، شروع تولید با عمق صادرات محصول به میزان ۳۰ درصد ارزش کل تولید داخل (اعم از خودرو یا قطعه)، انتقال دانش فنی و فناوری و سرمایه گذاری طرف خارجی در ایران را رعایت کند، مشکل مقرراتی نخواهد داشت و مورد حمایت قرار می گیرد.

وضعیت خودروی کشور و قطعه سازان

این مسئول افزون کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین برنامه ریزی کرده است عمق سخت داخل در کمتر از ۲ سال به ۷۰ درصد برسد که در این صورت مشکل منافع ملی، قطعه سازان و خودروسازان حل می شود.

وی با اشاره به بُعد دوم این موضوع که عملی بودن آن است، یادآورشد: امروز همه خودروسازان کشورمان مذاکره با خارجی ها را در اولویت کاری خود قرار داده اند که از جمله آنها شرکت های پژو، سیتروئن، فولکس واگن، بنز و … است.

محبی نژاد تصریح کرد: تداوم این روند با توجه به نیاز سالیانه کشور به خودرو (حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه) که در افق ۱۴۰۴ حداکثر به سالیانه سه میلیون دستگاه می رسد و سرشکن شدن این تولید بین خودروسازن داخلی، شمارگان تولید از حالت اقتصادی خارج می شود که در این صورت دیگر نه برای خودروسازان و نه برای صنایع قطعه سازی به صرفه نیست.

وی اضافه کرد: ضمانت اجرایی این شروط بسیار مهم است، زیرا در صورت تکثر قراردادها هیچ یک از آنها به سرانجام نمی رسد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*