خانه » بازرگانی » مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست گروه گندم، آرد و نان
مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست گروه گندم، آرد و نان
مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست گروه گندم، آرد و نان

مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست گروه گندم، آرد و نان

علی محمد شاعری عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست گروه گندم، آرد و نان به وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی در جلسه آینده مجلس به دولت به دلیل مصوبه اخیر آنان تذکر خواهد داد.

علی محمد شاعری طی بازدید از نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه پایگاه خبری اقتصاد آنلاین با بیان این مطلب که طبق قانون باید تمام امور تنظیم بازار محصولات کشاورزی به جهاد کشاورزی واگذار شود، افزون کرد: مصوبه اخیر دولت خلاف قانون بوده و بر اساس قانون قطعا باید وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رییس این گروه اعلام می‌ شد.

انتقاد از مصوبه اخیر دولت

وی همچنین در ادامه بیاناتش تصریح کرد: کارگروه‌ های تخصصی مختلفی در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد که می ­توانند به درستی در مورد تولید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی برنامه ­ریزی کنند، در حالی که وزارت صنعت و معدن و تجارت با توجه به نوع تخصص های خود، در تولید این محصولات هیچ تخصصی ندارد.

شاعری همچنین با تأکید بر این که دولت باید جایگاه شایسته ای را برای بخش کشاورزی قائل شود، گفت: بخش کشاورزی نقش بسیار مهمی را در اقتصاد کشور دارد؛ به‌طوری که ۱۷% از اشتغال کل کشور و  نیز ۱۴% از تولید ناخالص ملی را بخش کشاورزی به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه یادآور شد: نظرات وزارت جهاد کشاورزی در تصمیم­ گیری‌ های هیات دولت ملاک عمل قرار نمی گیرد به همین دلیل ما شاهد شکست در تنظیم بازار محصولات کشاورزی هستیم.

شاعری در پایان وزیر جهاد کشاورزی را در اتفاقات اخیر بی تقصیر ندانست و افزود: لازم است وزیر جهاد کشاورزی در دفاع از بخش کشاورزی مقتدران ­‌تر عمل کند تا بتواند حق کشاورزان را بگیرد، ضمن اینکه دادن حق وتو به بخش کشاورزی با توجه به نقش این بخش در اقتصاد ضروری است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اتمام بررسی‌های کارشناسی سازمان حمایت برای محصولات لبنی

اتمام بررسی‌های کارشناسی سازمان حمایت برای محصولات لبنی

طبق اظهارات دبیر انجمن صنایع لبنی، سازمان حمایت بررسی‌های کارشناسی سه قلم از محصولات لبنی ...