خانه » سایر » دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است
دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است
دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است

دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی برای ایجاد اشتغال اقدامی انجام نداده است گفت: تمام امید دولت این است که با برداشت ۱.۵میلیارد دلاری بتواند اشتغال ایجاد کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در درباره وضعیت بیکاری در کشوراظهار داشت: در حال حاضر بیکاری تنها دغدغه دولت نیست، بلکه دغدغه نظام، مقام معظم رهبری و مردم است. متأسفانه امروز در اکثر خانواده ها یک جوان بیکار وجود دارد که در راستای این بیکاری با مشکل معیشت روبرو هستند.

وی با بیان اینکه دولت مجری اجرای برنامه ها است گفت:یکی از برنامه های دولت ایجاد ۱میلیون شغل است که در صورت تحقق علاوه بر اینکه نرخ بیکاری در این سطح باقی می ماند و بیشتر از این نمی شود، شاید اقدامی در جهت کاهش نرخ بیکاری باشد.

عدم تلاش دولت برای خروج از رکود

حسینی خاطرنشان کرد: در بررسی ایجاد اشتغال از سوی دولت از یک طرف نوع سیاست ها و مباحث منابع درآمد را داریم که به مشکلات خاص اقتصادی  واقف هستیم. درآمدهای دولت طبق آنچه پیش بینی کرده بود پیش نرفت و بین ۶۰تا۷۰درصد در ۶ماه اول سال محقق شده است. به همین دلیل قضاوت در حال حاضر در زمینه ایجاد شغل بسیار زود هنگام است. برای ایجاد یک شغل نیازمند یک سرمایه گذاری قابل قبولی هستیم که یک شب امکان پذیر نیست.

وی  افزود: قرار بود با استفاده از سیاست بهره وری و جذب سرمایه گذاری خارجی بخشی از اشتغال ایجاد شود، دولت درباره این دو مورد در این مدت اقدام موثری انجام نداده است  و زیرساخت های لازم انجام نشده  است.

حسینی یادآور شد: درباره خروج از رکود به گونه ای که ظرفیت اسمی کارخانجات را گسترش دهیم تا بخشی از مشکلات حل شود نیز اقدامی صورت نگرفته است، با اجرای مصوبات کارگروه اقتصاد مقاومتی و بحث تسهیلاتی که در کارگروه رونق داده شده است،اتفاق های نسبتاً خوبی رخ داده است که  در زمینه کارگاه های کوچک و متوسط است. ولی برای کارگاه های بزرگ مشکلات عدیده ای را داریم که هنوز در کشور برطرف نشده است.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

تصویب ۱۳۹ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۸.۲ میلیارد دلار پس از برجام

تصویب ۱۳۹ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۸.۲ میلیارد دلار پس از برجام

در بخش صنعت، معدن و تجارت پس از برجام ۱۳۹ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۸.۲ ...