خانه » بورس،ارز، سکه » بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت
بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت
بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت

بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر رئیس دولت نهم و دهم درباره سهام عدالت به منظور تنویر افکار عمومی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا از سازمان خصوصی سازی کشور ، در بیانیه این سازمان که روز پنجشنبه صادر شد، آمده است: اولین مصوبه هیات دولت بنام آئین نامه اجرایی توسعه مالکیت و افزایش ثروت خانوارهای ایرانی در دولت هشتم به تصویب رسید و به موجب ماده هفت این مصوبه مقرر شده بود به افراد پایین ترین دهک درآمدی ۲۰ میلیون ریال سهام تخصیص یابد، این رقم در مصوبات دولت نهم ابتدا به پنج میلیون ریال کاهش یافت و پس از سه سال و در اواخر شهریور سال ۱۳۸۷ این رقم به ده میلیون ریال رسید که نصف مصوبه دولت هشتم بوده است.

بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور

این بیانیه می افزاید: در هیچیک از مصوبات حکمی، تخصیص نصف سود بصورت پرداخت نقدی به مردم و تخصیص نصف دیگر به پرداخت اقساط اشاره نشده است و در تمام مصوبات مربوطه تنها به فرصت ۱۰ یا ۲۰ ساله در واریز سود سهام به عنوان بهای سهم اختصاص یافته به خزانه تصریح شده است، علاقه مند هستیم اگر حکمی برخلاف این موضوع وجود داشته باشد، اعلام شود.

این بیانیه درخصوص روشن شدن موضوع تکلیف باقیمانده بهای سهام که ادعا شده است حکمی در این ارتباط وجود ندارد و اخذ مابه التفاوت غیر قانونی است، می افزاید: به متن و عین تبصره سه ماده ۶ شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی که به ریاست رئیس جمهور تشکیل و در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۸۸ تصویب شده است، اشاره می شود.

در صورتی که در پایان دوره تقسیط بهای سهام مورد واگذاری به طور کامل تسویه نشده باشد، خریداران مکلفند حداکثر ظرف ۶ ماه راسا نسبت به پرداخت بدهی و تسویه حساب سهام مورد خریداری اقدام کنند. در غیر این صورت، سازمان خصوصی سازی به میزان مبلغ بدهی تسویه شده سهام مورد وثیقه را آزاد می نماید و نسبت به وصول مطالبات خود از محل فروش سهام باقی مانده وفق مقررات اقدام خواهد نمود

بنابر این معلوم می شود اقدام سازمان خصوصی سازی با این مصوبه سال ۱۳۸۸ دولت نهم هیچگونه مغایرتی نداشته و ندارد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تامین کلیه خدمات مسکن مهر نیازمند بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان

تامین کلیه خدمات مسکن مهر نیازمند بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان

برآوردهای کارشناسی نشان می‌دهد به دلیل کم کاری دولت‌های قبل در ارائه خدمات زیربنایی و ...