خانه » سایر » نظام برنامه ریزی شاهد افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها در دولت
نظام برنامه ریزی شاهد افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها در دولت
نظام برنامه ریزی شاهد افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها در دولت

نظام برنامه ریزی شاهد افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها در دولت

طبق اظهارات عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، نظام برنامه ریزی در کشور نیاز به تغییر دارد زیرا که اکنون نظام برنامه ریزی بگونه ای است که شاهد افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها در دولت هستیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، علی قربانی چهارشنبه شب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: باید به سوی برنامه ریزی به صورت عملکردواقع بینانه حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: بودجه امسال براساس نفت با قیمت بشکه ای ۵۵ دلار بسته شد اما در هفت ماه گذشته، میانگین قمیت هر بشکه نفت ۴۷ دلار بوده است و در عمل قیمت هر بشکه نفت هشت دلار کاهش داشته است.

نماینده مردم بجنورد، رازو جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، ۸۵ درصد از بودجه کشور صرف اعتبارات جاری می شود و تنها ۱۵ درصد از اعتبارات سهم بودجه عمرانی است.

افزایش هزینه ها از نتایج نظام برنامه ریزی

قربانی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات توازن منطقه ای در ۲ سال گذشته صفر بوده است خاطرنشان کرد:۳ درصد از بودجه عمومی کشور و ۳درصد از درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گاز باید به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد اما اعتبارت توازن در ۲ سال گذشته صفر بوده است.

وی افزود: تخصیص پیدا نکردن اعتبارات توازن منطقه ای سبب افزایش فاصله ها در میان استان های توسعه یافته و کمتر توسعه یافته می شود البته بر اساس اعلام رئیس سازمان برنامه بودجه، این مشکل در اعتبارات امسال وجود ندارد.

قربانی اظهار کرد: گفته می شود تنها ۲۰ درصد از درآمدها از محل مالیات بر ارزش افزوده تحقق یافته است این در حالی است که منابع درآمدی مالیات بر ارزش افزوده ماهانه به حساب واریز می شود و بر این اساس چرا باید تنها ۲۰ درصد محقق شده باشد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت این اعتبار را در جای دیگر هزینه می کند.

نماینده مردم بجنورد، رازو جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی از خالی بودن ۴۲ درصد از پست ها در دستگاه های اجرایی استان نیز انتقاد کرد و گفت: این در حالی است که به کارگیری نیروهای قراردادهای کار معین نباید از ۱۰ درصد بیشتر شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تامین مالی از منابع خارجی بدون تضمین دولت صورت می گیرد

تامین مالی از منابع خارجی بدون تضمین دولت صورت می گیرد

رئیس شورای عالی کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی از به کار بستن راهکارهایی خبر ...