خانه » اخبار جهان » رشد صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی به میزان ۵۹ درصد
رشد صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی به میزان 59 درصد
رشد صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی به میزان ۵۹ درصد

رشد صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی به میزان ۵۹ درصد

میزان صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی با ۵۹ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به مبلغ ۳.۲۲ میلیون تن، معادل ۷۸۴ هزار و ۶۰ بشکه در روز افزایش یافته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز ، روسیه در ماه سپتامبر برای هفتمین ماه متوالی جایگاه خود را به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت چین  حفظ کرده و کشورهای آنگولا و عربستان در جایگاه سوم این رتبه بندی قرار گرفته اند.

میزان صادرات نفت ایران به چین در یک ماه گذشته میلادی با ۵۹ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳٫۲۲ میلیون تن ، معادل ۷۸۴ هزار و ۶۰ بشکه در روز رسیده است.

رشد صادرات نفت ایران به چین

تجار مطلع از فروش نفت ایران گفتند، این رشد قابل توجه اتفاق افتاده به دلیل از سر گیری خرید میعانات کشور چین از جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده و شرکت های چینی نیز از پروژه های تولید نفت مشترک شرکت های چینی در ایران نفت بیشتری وارد کرده اند.

همچنین بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی اداره کل گمرک چین، میزان واردات این کشور از روسیه در ماه گذشته میلادی تقریبا ۶٫۳۵ میلیون تن معادل ۱٫۵۴۵ میلیون بشکه در روز بوده است که ۶۰٫۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش را از خود نشان می دهد.

میزان واردات نفت کشور چین از آنگولا نیز با ۱۱٫۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴٫۶۷۷ میلیون تن، معادل ۱٫۱۴ میلیون بشکه در روز رسیده است. همچنین بر اساس آمار منتشر شذه صادرات نفت عربستان به کشور چین نیز در ماه سپتامبر ۹٫۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشت و به ۴٫۲۷۶ میلیون تن، معادل ۱٫۰۴ میلیون بشکه در روز رسید.

کل واردات نفت چین در ماه سپتامبر به حدود ۹ میلیون بشکه در روز رسید که دومین رقم بالای نفت وارد شده در تاریخ این کشور بود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

امارات، جمهوری کره، ترکیه و آلمان؛ مهم‌ترین صادرکنندگان کالا به ایران

امارات، جمهوری کره، ترکیه و آلمان؛ مهم‌ترین صادرکنندگان کالا به ایران

براساس آمار روزانه گمرک از تجارت خارجی ایران، یکشنبه ۲۸ آذرماه، موز بیشترین مقدار کالای ...