خانه » بانک و بیمه » بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است
بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است
بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است

بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است

طبق اظهارات محمد بیرانوندی، کشور ما سال‌ها تحت شرایط سختی قرار داشته، از جنگ تا تحریم‌های همه‌جانبه بین‌المللی اما همواره بازار پولی ما ثبات و اقتدار خودش را حفظ کرده است. اکنون نیز باید این وضعیت حفظ شود و باید از زیر سوال بردن فعالیت بانک‌ها و موسساتی که تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کنند، خودداری کرد.

نماینده مردم خرم‌آباد در خصوص موسسات مالی و فعالیت آنها بیان داشت: متاسفانه در دولت قبل بدون هیچگونه نظارت و کنترلی به افرادی که خواهان فعالیت بانکداری بودند، اجازه فعالیت تحت عنوان موسسه مالی و اعتباری داده شد، به طوری که تعداد شعبات برخی از این موسسات بیش از شعب بانک‌های تحت نظارت بانک مرکزی بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تجارت‌نیوز، محمد بیرانوندی ادامه داد: با توجه به پرداخت سود نامتعارفی که این موسسات به صاحبان سپرده می‌دادند و رکود بازار مسکن، در حالی که بیشتر سرمایه‌گذاری آنها در این بازار بود پیش‌بینی می‌شد که فعالیت آنها دچار اختلال شود و دیدیم که در آخر هم این اتفاق صورت گرفت.

ثبات بازار پولی علیرغم تهدیدها

نماینده مردم خرم‌آباد ادامه داد: خوشبختانه بانک مرکزی و قوه قضاییه در این خصوص خوب عمل کردند و طی آخرین جلسه‌ای که مجلس با آقای سیف داشت، اعلام شد که هیچ موسسه‌ای که تکلیف آن مشخص نباشد، وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مردم باید در هنگام سپرده‌گذاری و سرمایه‌گذاری خود دقت کنند. اگر این وسواس وجود داشت شاید امروز این تعداد از افراد اسیر پرونده موسسات مالی غیرمجاز نبودند. در نظام پولی و بانکی ایران بانک مرکزی مرجع فعالیت مجاز و غیر مجاز بانکی و مالی است و تنها راه شناسایی موسسات مجاز سایت رسمی این بانک است.

بیرانوندی افزود: کشور ما سال‌ها تحت شرایط سختی قرار داشته، از جنگ تا تحریم‌های همه‌جانبه بین‌المللی اما همواره بازار پولی ما ثبات و اقتدار خودش را حفظ کرده است. اکنون نیز باید این وضعیت حفظ شود و باید از زیر سوال بردن فعالیت بانک‌ها و موسساتی که تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کنند، خودداری کرد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

میزان رشد قیمت در یک سال منتهی به 28 مهرماه سال 96

رشد قیمت مواد غذایی در یک سال منتهی به ۲۸ مهرماه سال ۹۶

طبق اعلام بانک مرکزی برای رشد قیمت مواد غذایی در یک سال منتهی به ۲۸ ...