خانه » بازرگانی » تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی
تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی
تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به منظور به‌کارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی کشور در رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی امضاء شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تجارت‌نیوز، همکاری در راه‌‏اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، همکاری در جهت راه‌اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، همکاری در تاسیس و توسعه فعالیت صندوق‏‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و همکاری در جذب سرمایه برای معرفی طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از جمله محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

مفاد تفاهم‌نامه همکاری

بر اساس این تفاهم‌نامه معاونت علمی متعهد شد تا نسبت به حمایت معنوی و فنی از طراحی و راه‌اندازی موضوعات این تفاهم‌نامه و نسبت به اطلاع‌رسانی و ترغیب فعالان حوزه دانش‌بنیان جهت ورود به موضوعات این تفاهم‌نامه و استفاده از ظرفیت‌های ایجادشده اقدام کند.

معاونت علمی همچنین باید نسبت به معرفی استارتاپ‌هایی که در حوزه فناوری‌های مرتبط با کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان هستند، به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اقدام کند.

تسهیل در امر اخذ مجوز دانش‌بنیان توسط شرکت‌های مرکز شتابدهی و نوآوری و به‌روز رسانی جهت استفاده سرمایه‌گذاران به‌خصوص صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری جسورانه، طرح‌‏ها و ایده‌‏هایی که دارای قابلیت تجاری‌سازی هستند.

مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی نیز باید نسبت به راه‌‏اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران موضوع این تفاهم‌نامه و تاسیس صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری جسورانه با موضوع‌های مرتبط با حوزه فعالیت مجمع اقدام کند.

در این راستا مجمع متعهد شد تا برای راه‌اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و صدور کارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی برای شرکت‌های دانش بنیان برنامه‌ریزی کند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...