خانه » بازرگانی » تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی
تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی
تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به منظور به‌کارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی کشور در رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی امضاء شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تجارت‌نیوز، همکاری در راه‌‏اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، همکاری در جهت راه‌اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، همکاری در تاسیس و توسعه فعالیت صندوق‏‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و همکاری در جذب سرمایه برای معرفی طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از جمله محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

مفاد تفاهم‌نامه همکاری

بر اساس این تفاهم‌نامه معاونت علمی متعهد شد تا نسبت به حمایت معنوی و فنی از طراحی و راه‌اندازی موضوعات این تفاهم‌نامه و نسبت به اطلاع‌رسانی و ترغیب فعالان حوزه دانش‌بنیان جهت ورود به موضوعات این تفاهم‌نامه و استفاده از ظرفیت‌های ایجادشده اقدام کند.

معاونت علمی همچنین باید نسبت به معرفی استارتاپ‌هایی که در حوزه فناوری‌های مرتبط با کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان هستند، به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اقدام کند.

تسهیل در امر اخذ مجوز دانش‌بنیان توسط شرکت‌های مرکز شتابدهی و نوآوری و به‌روز رسانی جهت استفاده سرمایه‌گذاران به‌خصوص صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری جسورانه، طرح‌‏ها و ایده‌‏هایی که دارای قابلیت تجاری‌سازی هستند.

مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی نیز باید نسبت به راه‌‏اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران موضوع این تفاهم‌نامه و تاسیس صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری جسورانه با موضوع‌های مرتبط با حوزه فعالیت مجمع اقدام کند.

در این راستا مجمع متعهد شد تا برای راه‌اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و صدور کارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی برای شرکت‌های دانش بنیان برنامه‌ریزی کند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی عمده ترین عوامل ایجاد فساد

اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی عمده ترین عوامل ایجاد فساد

بنا بر اظهارات یک کارشناس اقتصادی، اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی برای ...