خانه » سایر » بودجه‌ریزی موجب بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی
بودجه‌ریزی موجب بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی
بودجه‌ریزی موجب بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی

بودجه‌ریزی موجب بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی

طبق اظهارات رئیس اتاق بازرگانی ایران، نحوه بودجه‌ریزی منجر به بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی شده است که در صورتی که برای کوچک‌ شدن دولت اقدامی صورت نگیرد دولت در سالهای آینده با بحران بدهی روبرو خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز، غلامحسین شافعی امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: واکنش بازار ایران به فرهنگ عربده‌کشی ترامپ در ایران و آن سوی ایران را شاهد بودید و دیدید که جامعه بین‌المللی نشان داد که با رفتار قلدرمابانه نمی‌شود کسی را مجاب نمود.

وی افزون کرد: بخش خصوصی این رفتار ابلهانه را محکوم می‌نماید و نام خلیج فارس را در جان خویش محفوظ می‌نماید. رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: تدابیر امنیتی، نظامی و انتظامی سپاه پاسداران که با دقت خاصی برای حفاظت از کیان انقلاب اسلامی به دوش می‌کشد را سپاسگزاریم و هرگونه تعرض به حریم شریف آنها را محکوم می‌کنیم.

بودجه‌ریزی سال ۹۷ و ایرادات آن

شافعی گفت: بخشنامه بودجه سال ۹۷ ابلاغ شده و به زودی به مجلس می‌رود اما در بودجه‌های سنواتی همواره معایب و کاستی‌هایی را شاهد بودیم که عدم توجه به آنها کشور را با مشکلات اساسی روبرو ساخته است.

وی خاطرنشان کرد: نحوه بودجه‌ریزی فعلی منجر به بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی شده است که در صورتیکه برای کوچک‌سازی دولت اقدام و برنامه‌ریزی لازم صورت نگیرد در سالهای آینده با بحران بدهی روبر خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اشاره کرد: دولت باید از تنظیم بودجه‌های غیرواقعی جلوگیری و مسائل بودجه را از منابعی قابل حصول و واقعی تنظیم کند.

شافعی یادآور شد که در تامین بودجه‌ای که در ۱۹ سال گذشته انجام شده است ۹۷ درصد بودجه‌های جاری تخصیص یافته اما در بخش بودجه‌های عمرانی تنها ۶۷ درصد آن محقق شده که در بودجه سال ۹۷ باید به بودجه‌های عمرانی توجه بیشتری از بودجه‌های جاری داشت. همچنین هماهنگی بین بودجه با برنامه‌های توسعه و اقتصاد مقاومتی مورد توجه جدی قرار گیرد.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

ارسال پیش نویس لایحه بودجه سال ۹۷ مشتمل بر ۲۲ تبصره به هیات وزیران

ارسال پیش نویس لایحه بودجه سال ۹۷ مشتمل بر ۲۲ تبصره به هیات وزیران

بنا بر اظهارات سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه، پیش نویس لایحه بودجه ...