خانه » اخبار جهان » اصلاح قوانین مالیاتی سالانه ۴.۴ میلیارد یورو برای فرانسه هزینه خواهد داشت
اصلاح قوانین مالیاتی سالانه ۴.۴ میلیارد یورو برای فرانسه هزینه خواهد داشت
اصلاح قوانین مالیاتی سالانه ۴.۴ میلیارد یورو برای فرانسه هزینه خواهد داشت

اصلاح قوانین مالیاتی سالانه ۴.۴ میلیارد یورو برای فرانسه هزینه خواهد داشت

طبق اعلام وزیر دارایی کشور فرانسه، اصلاح قوانین مالیاتی این کشور سالانه ۴.۴ میلیارد یورو برای این وزارتخانه هزینه خواهد داشت.

نمایندگان فرانسه با اصلاحات قانون مالیات ثروت که توسط امانوئل مکرون رئیس‌جمهور این کشور مطرح شده بود، موافقت کردند و قرار است که در بودجه سال آینده این کشور پیش‌بینی شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تجارت‌نیوز، مکرون را متهم به دادن هدیه ای به ثروتمندان این کشور با اعمال این کار کرده است؛ در حالی که حزب راست فرانسه هم معتقد است که این طرح به اندازه کافی کارآمد نخواهد بود.

بعداز یک هفته بحث و گفتگو جنجالی در نهایت مجمع ملی فرانسه طرح پیشنهادی مکرون را برای تخصیص مالیات ثروت به هر چیزی بجز مِلک تصویب کرد.

اصلاح قوانین مالیاتی در فرانسه

به گفته وزارت اقتصاد فرانسه، اصلاحات قانون مالیات هزینه‌ای معادل ۴.۴ میلیارد یورو برابر با ۵ میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلار در سال برای این وزارتخانه دارد.

برونو لِ مایق وزیر دارایی فرانسه گفت: در حال حاضر پرداخت مالیات ثروت توسط ۳۵۰ هزار خانوار، ناکارآمد و پیچیده است. نمایندگان جناح چپ فرانسه خواستار ارائه گزارش دولت مبنی بر تاثیر تغییرات قوانین مالیاتی به عموم مردم شدند.

البته پیش از این وزیر دارای فرانسه نسبت به ناکارآمدی و غیرعادلانه بودن نظام پرداخت مالیات و فرار کردن ثروتمندها از پرداخت مالیات در این کشور گفته و عنوان کرده بود: یک‌هزار نفر مالیات‌دهنده در فرانسه، بیشترین مالیات یعنی ۴۰۰ میلیون یورو پرداخت می‌کنند که ۱۰۰ نفر از اینها که بیشترین مالیات را پرداخت می‌کنند در مجموع ۱۲۶ میلیون پورو پرداخت انجام می دهند؛ در حالی که ۱۰۰ خانوار اول فرانسه که ثروتمندترین خانوارها هستند، ۷۳ میلیون یورو مالیات پرداخت می‌کنند.

بر پایه یک نظر سنجی، ۶۹ درصد معتقد هستند که تغییر نظام مالیات به مالیات ثروت منجر به افزایش نابرابری و دولت را حامی ثروتمندان می‌کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

85 تا 90 درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت شده مبتنی بر خوداظهاری، تمکین یا توافق

۸۵ تا ۹۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت شده مبتنی بر خوداظهاری

محمد مسیحی معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۸۵ تا ۹۰ ...