خانه » بورس،ارز، سکه » بازار ارز اوضاعش خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است
اوضاع بازار ارز خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است
اوضاع بازار ارز خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است

بازار ارز اوضاعش خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است

طبق اظهارات مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور، اطلاعی از آخرین رقم نرخ ارز نداشته و عدد آن را حفظ نیستم، همچنین اتفاقی در بازار ارز نیفتاده و روند طبیعی دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، مسعود کرباسیان امروز در حاشیه همایش مولد سازی و مدیریت اموال دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آخرین رقم بدهی‌های دولت چقدر است؟ گفت: خوشبختانه دولت دارایی‌های بسیار زیادی دارد و اکنون آخرین رقم بدهی‌ها را ندارم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه ارزیابی شما از افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر چیست؟ عنوان کرد: اوضاعش خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده و قاعدتاً عکس‌العملی نسبت به چیزی که اتفاق نیفتاده، نباید داشته باشیم، افزایش قیمت اتفاق افتاده امر طبیعی قیمتی است.

اوضاع بازار ارز و بودجه از زبان وزیر اقتصاد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قیمت ارز در بودجه سال ۹۷ چقدر خواهد بود، گفت: هنوز در مورد بودجه بحثی مطرح نشده است.وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود، ارز می خواهد ۴۵۰۰ تومان باقی بماند، با رد آن گفت این موضوع اصلاً درست نیست. در دولت باید بودجه تنظیم شود و پس از آن نرخ ارز به دست آید.

کرباسیان در مورد نرخ تسهیلات نیز عنوان کرد: این نرخ در شورای پول و اعتبار تصمیم‌گیری می‌شود و هنوز صحبتی در رابطه با آن نشده است. با توجه به کاهش نرخ سود سپرده، نرخ تسهیلات نیز باید کاهش یابد و این موضوع در دستور کار شورای پول و اعتبار است.

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معتقدند باید آمار و اطلاعات را دقیق منتشر نمی‌کنند، گفت: مسئولان ستاد باید خودشان بروند این موضوع را اثبات کنند. تنها سازمانی که در بحث اطلاعات و آمار به روز است، گمرک است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تاثیرات منفی تلاطم و نااطمینانی در بازار ارز بر متغیر های کلان اقتصادی

تاثیرات منفی تلاطم و نااطمینانی در بازار ارز بر متغیر های کلان اقتصادی

تلاطم و نااطمینانی در بازار ارز بر متغیر های کلان اقتصادی تاثیرات منفی بر جای ...