خانه » بورس،ارز، سکه » بازار ارز اوضاعش خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است
اوضاع بازار ارز خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است
اوضاع بازار ارز خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است

بازار ارز اوضاعش خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است

طبق اظهارات مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور، اطلاعی از آخرین رقم نرخ ارز نداشته و عدد آن را حفظ نیستم، همچنین اتفاقی در بازار ارز نیفتاده و روند طبیعی دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، مسعود کرباسیان امروز در حاشیه همایش مولد سازی و مدیریت اموال دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آخرین رقم بدهی‌های دولت چقدر است؟ گفت: خوشبختانه دولت دارایی‌های بسیار زیادی دارد و اکنون آخرین رقم بدهی‌ها را ندارم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه ارزیابی شما از افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر چیست؟ عنوان کرد: اوضاعش خوب است و هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده و قاعدتاً عکس‌العملی نسبت به چیزی که اتفاق نیفتاده، نباید داشته باشیم، افزایش قیمت اتفاق افتاده امر طبیعی قیمتی است.

اوضاع بازار ارز و بودجه از زبان وزیر اقتصاد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قیمت ارز در بودجه سال ۹۷ چقدر خواهد بود، گفت: هنوز در مورد بودجه بحثی مطرح نشده است.وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود، ارز می خواهد ۴۵۰۰ تومان باقی بماند، با رد آن گفت این موضوع اصلاً درست نیست. در دولت باید بودجه تنظیم شود و پس از آن نرخ ارز به دست آید.

کرباسیان در مورد نرخ تسهیلات نیز عنوان کرد: این نرخ در شورای پول و اعتبار تصمیم‌گیری می‌شود و هنوز صحبتی در رابطه با آن نشده است. با توجه به کاهش نرخ سود سپرده، نرخ تسهیلات نیز باید کاهش یابد و این موضوع در دستور کار شورای پول و اعتبار است.

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معتقدند باید آمار و اطلاعات را دقیق منتشر نمی‌کنند، گفت: مسئولان ستاد باید خودشان بروند این موضوع را اثبات کنند. تنها سازمانی که در بحث اطلاعات و آمار به روز است، گمرک است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد

دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد

طبق اظهارات نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست ...