خانه » بانک و بیمه » نرخ بهره تسهیلات بانکی به تولید کنندگان و صنعتگران بالای ۴ درصد
نرخ بهره تسهیلات بانکی به تولید کنندگان و صنعتگران بالای ۴ درصد
نرخ بهره تسهیلات بانکی به تولید کنندگان و صنعتگران بالای ۴ درصد

نرخ بهره تسهیلات بانکی به تولید کنندگان و صنعتگران بالای ۴ درصد

نماینده مردم ملایر در مجلس با اشاره به اینکه هم‌اکنون در هیچ کشور توسعه یافته‌ای نرخ بهره تسهیلات بانکی به تولید کنندگان و صنعتگران بالای ۴ درصد نیست، گفت: زور مجلسی‌ها به بانک‌ها نمی‌رسد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری دانشجو، در جلسه با فعالان اقتصادی شهرستان ملایر با اشاره به اینکه سیستم بانکی ما یک سیستم بد و بیمار است، اظهار داشت: تا زمانی که نتوانیم مشکلات سود تسهیلات را به نحوی که به نفع صنعتگر و تولیدکننده باشد حل کنیم مشکل صنعت ما مرتفع نمی‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان نقش بسزایی در ایجاد مشکل برای حوزه تولید، صادرات و صنعت کشور ایجاد کرده‌اند، گفت: نباید همه مشکلات در حوزه صنعت را به‌گردن دشمنان انداخت چرا که بعد از پیروزی انقلاب دولت‌های متعدد با دیدگاه‌های متفاوت داشتیم و در هر دولت مشکلات فراکشوری و یک سری سوء مدیریت‌ها و برنامه‌ریزی‌های بد نیز موجب بروز این مشکلات شده است.

بی اختیاری مجلس در نرخ بهره تسهیلات بانکی

کاظمی با تاکید بر اینکه بعد از پیروی انقلاب بحث عوامل ضد انقلاب کردستان و ۸ سال جنگ تحمیلی و در سال‌های اخیر هم تحریم‌ها صنعت ما را زمین‌گیر کرده گفت: تولیدکننده ما عملا نتوانسته تولیدات خود را به خارج از کشور صادر یا مواد اولیه را با قیمت مناسب وارد کند و دستگاه‌ها و ماشین آلات خود را بازسازی و‌نوسازی کند و این‌ها عواملی است که صنعت ما را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

نماینده ملایر در مجلس با اشاره به اینکه ما مجلسی‌ها هم دیگر زورمان به بانک‌ها نمی‌رسد گفت: هم اکنون هیچ کشور توسعه یافته‌ای نداریم که نرخ سود تسهیلاتش ۱۸، ۲۴، ۳۶ و ۵۲ درصد باشد و نرخ سود در این کشور‌ها ۴ درصد و در کشور‌های خیلی پیشرفته زیر ۱ درصد است.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر اینکه تولید‌کننده ما با این نرخ‌های بهره بالا قدرت رقابت با تولید کنندگان ترکیه‌ای و اروپایی که عملا بهره تسهیلات پرداخت نمی‌کنند را ندارد گفت: سیستم بانکی کشور سیستم بد و بیماری است و باید اصلاح شود.

کاظمی با تاکید بر اینکه اگر امروز تولید کنند و صنعت گر ما با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند مقصر اصلی ما مسئولان هستیم تصریح کرد: بانک‌ها با پرداخت تسهیلات با بهره‌های سنگین عملا بخش صنعت کشور را فلج کرده‌اند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حل مشکلات موسسات اعتباری مطابق اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی

حل مشکلات موسسات اعتباری مطابق اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی

مطابق اظهارات علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بانک مرکزی طی یک هفته آینده برنامه ...