خانه » سایر » اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است
اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است
اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است

اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است

رئیس مرکز آمار ایران ضمن اعلام اینکه اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است، اظهار داشت: آمار اشتغال از نتیجه میانگین چهار فصل سال به دست می‌آید.

به گزارش آی آراقتصاد به نقل از مشرق، امیدعلی پارسا بیان کرد: یکی از سایت ها با جمع بستن آمار اشتغال فصل بهار و تابستان و مقایسه آن با آمار اشتغال فصل زمستان سال ۹۵ اعلام کرده بود که یک و نیم میلیون شغل ایجاد شده است.

این نوع محاسبه آمار اشتغال و بیکاری روشی غلط بوده و باید از همین جا اعلام کنم آمار درست برای اشتغال تنها با مقایسه فصل به فصل هر سال با سال قبل از خود قابل قیاس است برای مثال آمار اشتغال فصل زمستان سال ۹۵ تنها با آمار اشتغال فصل زمستان سال های پیش از خود باید مقایسه شود.

وی یادآور شد: برای محاسبه آمار اشتغال یکسال هم باید آمار اشتغال هر چهار فصل باهم جمع شده و میانگین آن با سال های گذشته مقایسه شود.

اشتغالزایی روند صعودی دارد

پارسا افزون کرد: در بهار سال ۹۶ آمار اشتغال حدود ۷۰۰ هزار نفر بوده و در تابستان سال ۹۶ این آمار حدود ۷۹۵ هزار نفر اعلام شده و لازم به ذکر است هرچند دولت از برنامه تعیین شده عقب است اما آمار اشتغال سیر صعودی دارد و رو به رشد است.

رئیس مرکز آمار ایران اضافه کرد: همه دستگاه ها و ارگان های اجرایی باید در ارائه آمارهای خود به این مرکز احساس مسئولیت کنند.امیدعلی پارسا در نشست خبری افزود: درصدد افزایش اعتماد مردم و متخصصان هستیم که به پیگیری جدی رسانه ها نیاز دارد چون آمارها و داده های رقومی را ارگان های رسمی باید استفاده کنند.

وی تصریح کرد: تولید و انتشار آمار رسمی هم مورد نیاز ذینفعان داخلی و هم بین المللی است و ماموریت داریم آمارهایی را تهیه کنیم که حتی ذینفعان خارجی هم به آن استناد کنند در غیر اینصورت مجامع بین المللی ممکن است آمارهای غیر واقعی تولید کنند.

پارسا ادامه داد : برترین تولیدکننده نیازهای آماری در آسیا هستیم و قوانین و مقررات هم باید اصلاح شود.وی گفت: برای به دست آوردن داده های کمی با کیفیت باید آمار و اطلاعات کشور به صورت ریزداده از سوی دستگاه های اجرایی کشور در اختیار مرکز آمار قرار گیرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رشد 4.7 شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در مهرماه سال جاری

رشد ۴٫۷ شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در مهرماه سال جاری

بر اساس گزارش بانک مرکزی شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در مهر ماه امسال نسبت ...