خانه » بازرگانی » افزایش تورم ایران در سال آینده، درصد قابل توجهی نیست
افزایش تورم ایران در سال آینده، درصد قابل توجهی نیست
افزایش تورم ایران در سال آینده، درصد قابل توجهی نیست

افزایش تورم ایران در سال آینده، درصد قابل توجهی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول عنوان کرد: افزایش تورم ایران در سال آینده، درصد قابل توجهی نیست و نزدیک ۲ درصد خواهد بود.

به گزارش آی آر اقتصاد، به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران معصومه آقاپور علیشاهی، درباره میزان رشد اقتصادی ایران در سال آینده، اظهار داشت: صندوق بین‌المللی پول اعداد و ارقامی ارائه می‌دهد که گاهی با واقعیت منطبق نیست با این حال به واسطه تحرک در تولید بنگاه‌های کوچک و متوسط و توسعه سهم بازار سال آینده با رشد اقتصادی مواجه می‌شویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دلایل رشد اقتصادی را بیان کرد و گفت: انعقاد قرارداد فروش نفت و فاینانس‌های تاثیر به‌سزایی در رشد اقتصادی کشور در سال آینده خواهد داشت.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان این‌که صندوق بین‌المللی پول افزایش نرخ تورم را برای ایران پیش‌بینی کرده است، ادامه داد: درخصوص افزایش نرخ تورم در کشور باید گفت که فعلا نرخ تورم در کشور تک رقمی است اما با افزایش قیمت نفت این نرخ دست‌خوش تغییرات نه چندان چشم‌گیر می‌شود.

پیش بینی افزایش تورم ایران در سال آینده

وی تصریح کرد: با افزایش قیمت نفت، وضعیت بودجه کشور با رشد همراه و کسری بودجه را جبران می‌کند، با این حال قیمت نهادهای تولید و مواد اولیه که از خارج از کشور وارد می‌شود افزایش می ‌ابد به همین جهت پیش‌بینی ما این است که تورم رخ خواهد دارد اما افزایش قابل توجه نیست و نزدیک ۲ درصد خواهد بود.

آقاپور علیشاهی با بیان این‌که اقتصاد ایران در مقابل این تورم مقاومت می‌کند، بیان داشت: با توجه به این‌که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی زیر نظر مقام معظم رهبری اجرا می شود، تورم چشم‌گیر نخواهد بود و با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و مدیریت وجوه نقدی جمعه و هدایت آن به بازار سرمایه و تولید می‌توان به بهترین شکل ممکن تورم را کنترل کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص رشد ۴۰ درصدی تراز حساب جاری ایران در سال آینده ، گفت: این رشد به دلیل کسری بودجه برآورد می‌شود اما با ارزیابی مجدد و جذب سرمایه‌گذاری خارجی، شفافیت در صورت‌های مالی بانک‌ها کمرنگ خواهد شد اما محو نمی‌شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

هشدار صندوق بین المللی پول در مورد رشد پایین اقتصادی و تبعات منفی

هشدار صندوق بین المللی پول در مورد رشد پایین اقتصادی و تبعات منفی

صندوق بین المللی پول در گزارش اخیر خود در مورد رشد پایین اقتصادی و تبعات ...